Bayern Mníchov sa stal deviatykrát za sebou nemeckým futbalovým majstrom.

08.05.2021 17:37 , aktualizované: 20:25
Bayern Foto: ,
Futbalisti Bayernu po góle do siete Tigres.

O zisku rekordného 31. titulu pre Bavorov definitívne rozhodla prehra Lipska na pôde Borussie Dortmund 2:3 v 32. kole Bundesligy.

Bayern vo večernom domácom dueli deklasoval Borussiu Mönchengladbach 6:0. Dve kolá pred koncom súťaže má na čele tabuľky pred Lipskom nedostihnuteľný desaťbodový náskok.

Hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski, ďalšie góly Bayernu pridali Thomas Müller, Kingsley Coman a Leroy Sane.

Peter Pekarík Čítajte viac Ako skúsený mazák. Pekarík sa gólovo vrátil do zostavy Herthy

Lipsko prehrávalo v Dortmunde od 7. minúty, keď skóre otvoril kapitán Borussie Marco Reus. Šesť minút po zmene strán poistil náskok domácich Jadon Sancho.

Lipsku sa vďaka presným zásahom Lukasa Klostermanna a Daniela Olma síce podarilo vyrovnať na 2:2, no v 87. minúte rozhodol o triumfe Borussie Sancho.

Wolfsburg vďaka hetriku Chorváta Josipa Brekala zdolal Union Berlín 3:0.

Bundesliga – 32. kolo:

Bayern Mníchov – Borussia Mönchengladbach 6:0 (4:0)
Góly: 2., 34. a 66. Lewandowski (tretí z 11 m), 23. Müller, 44. Coman, 86. Sane, ČK: 75. Nianzo (Bayern)

Borussia Dortmund – RB Lipsko 3:2 (1:0)
Góly: 51. a 87. Sancho, 7. Reus – 63. Klostermann, 77. Olmo

Hoffenheim 1899 – Schalke 04 Gelsenkirchen 4:2 (0:2)
Góly: 48. Kramarič , 52. Akpoguma, 60. Baumgartner, 64. Bebou- 12. Uth, 42. Mustafi

Werder Brémy – Bayer Leverkusen 0:0
ČK: 90+4. Dinkci (Werder)

Vfl Wolfsburg – Union Berlín 3:0 (1:0)
Góly: 12., 63. a 90. Brekalo