Slavia sa dozvedela o zisku titulu pred výkopom. Potom deklasovala Plzeň 5:1

Futbalisti Slavie Praha získali tretí majstrovský titul za sebou. Rozhodla o tom nedeľná remíza domáceho Liberca so Spartou Praha 2:2 v 30. kole krátko pred výkopom domáceho súboja "zošívaných" s Plzňou. Ten staronový majster zvládol vo veľkom štýle a Viktoriu zdolal 5:1.

02.05.2021 19:25 , aktualizované: 21:42

Mistři jsou na rozcvičce! ‍♂️ #HATT21CK

Uverejnil používateľ SK Slavia Praha Nedeľa 2. mája 2021

Mužstvo trénera Jindřicha Trpišovského v tejto sezóne ešte ani raz neprehralo. Fortuna ligu tak vyhralo päť svojich zápasov pred koncom.

Pred druhým Jabloncom má klub z Edenu náskok 16 bodov, v hre už bude len 12. Celkovo má Slavia na konte sedem titulov v ére samostatnosti, za čias ČSR ich nazbierala 13.

Z titulu sa tešil aj slovenský reprezentačný stredopoliar Jakub Hromada, ktorý proti Plzni odohral prvý polčas.

Ligový suverén vyhral polčas 2:0 a to ešte zahodil penaltu, v druhom pridal pred zhruba dvoma tisíckami nadšených divákov ešte o gól viac.

Hosťujúcim zverencom trénera Adriána Guľu nebol nič platný ani gól slovenského stredopoliara Miroslava Káčera.

Tak kolik, kluci? #HATT21CK

Slovan nad „rudými“ viedol 2:0, no výhru nedosiahol. Domáci, v základnej zostave ktorých nastúpil Martin Koscelník, viedli po dvoch góloch Jakuba Peška. Sparta, za ktorú odohral celý zápas David Hancko, dokázala v úvode záverečnej štvrtiny zápasu v priebeh jednej minúty vyrovnať.

Najskôr v 67. minúte krásnou ďalekonosnou strelou znížil Švéd David Moberg Karlsson a v 68. minúte vyrovnal strelou spoza šestnástky Adam Hložek.

V nedeľu sa darilo opäť slovenskému reprezentačnému útočníkovi Ivanovi Schranzovi. Ten dvoma gólmi pomohol Jabloncu k výhre nad Sigmou Olomouc 3:1.

Slovenský legionár najskôr v 45. minúte z pokutového kopu vyrovnal na 1:1 a v 65. minúte poslal Jablonec do vedenia, ktoré o tri minúty poistil Martin Doležal.

Jabloncu v neúplnej tabuľke patrí 2. miesto, ktoré zaisťuje účasť v kvalifikácii budúceho ročníka Ligy majstrov. Šesťzápasovú šnúru prehier prerušil Zlín, ktorý remizoval s Teplicami 0:0.

Fortuna liga – 30. kolo:

Slavia Praha – Viktoria Plzeň 5:1 (2:0)
Góly: 6. Holeš, 22. Kaša (vlastný), 47. van Buren, 72. Bah, 84. Stanciu – 64. KÁČER
J. Hromada (Slavia) odohral prvý polčas – M. Káčer (Plzeň odohral celý zápas a strelil gól

Slovan Liberec – Sparta Praha 2:2 (1:0)
Góly: 30. a 50. Pešek – 67. Karlsson, 68. Hložek
M. Koscelník (Liberec) hral celý zápas – D. Hancko (Sparta) hral celý zápas

FK Jablonec Sigma Olomouc 3:1 (1:1)
Góly: 45., 65. SCHRANZ (prvý z 11 m), 68. Doležal – 13. Látal.
I. Schranz hral do 65. min., strelil dva góly a dostal ŽK, J. Považanec (obaja Jablonec) hral celý zápas a dostal ŽK

FK Teplice – FC Fastav Zlín 0:0
R. Matejov hral celý zápas, M. Rakovan (obaja Zlín) bol na lavičke náhradníkov

FK Pardubice – MFK Karviná 2:2 (1:1)
Góly: 33. Černý, 55. Cadu (z 11 m) – 32. Qose (z 11 m), 81. Bartošák
L. Čmelík hral celý zápas, R. Mikuš hral celý zápas, Ch. Herc hral do 67. min., M. Janečka bol na lavičke náhradníkov, R. Mazáň (všetci Karviná) bol na lavičke náhradníkov

Viac na túto tému: #Slavia Praha #Ivan Schranz