Dúbravka vychytal Xhaku, Aubameyanga nie. Nálet fanúšikov odložil šláger

V nedeľnom zápase 34. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy prehral Newcastle United doma s Arsenalom Londýn 0:2.

02.05.2021 17:28 , aktualizované: 23:39
Pierre-Emerick Aubameyang Foto: ,
Pierre-Emerick Aubameyang prekonáva Martina Dúbravku.

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka kapituloval v St. James Parku už v 6. minúte, keď nedosiahol na strelu egyptského stredopoliara Muhammada Alnaního.

Po polhodine hry predviedol slovenský gólman efektný zákrok a zo strely Granita Xhaku pod brvno bol rohový kop. Dúbravkovi pomohol Miguel Almiron, ktorý vykopol z bránkovej čiary Alnaního hlavičku.

Martin Dúbravka Čítajte viac Pomohol ozbíjať majstra. Dúbravka bol skvelý, chválila legenda Liverpoolu

„Kanonieri“, ktorí sa zo všetkých síl snažia o pohárovú Európu, stanovili konečný výsledok 2:0 v 66. minúte.

Center Gabriela Martinelliho do malého vápna poslal do siete Pierre–Emerick Aubameyang.

V poslednej minúte riadneho hracieho času videl červenú kartu za nedovolený zákrok na Martinelliho domáci Fabian Schär.

Lionel Messi Čítajte viac Nikto si nezaslúži urážky. Messi podporil bojkotujúce anglické kluby

Tottenham Hotspur zdolal posledný tím tabuľky Sheffield United 4:0. Hetrik si pripísal waleský reprezentant Gareth Bale. „Kohúti“ sa vďaka zisku troch bodov posunuli na piatu priečku.

Premier League – 34. kolo:

Newcastle United – Arsenal Londýn 0:2 (0:1)
Góly: 6. Alnaní, 66. Aubameyang, ČK: 90. Schär (Newcastle)
M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celé stretnutie

Tottenham Hotspur – Sheffield United 4:0 (1:0)
Góly: 36., 61. a 69. Bale, 77. Son Heung-Min

Protest proti majiteľom klubu

Nedeľný šláger 34. kola anglickej futbalovej Premier League medzi Manchestrom United a FC Liverpool odložili na neurčito. Dôvodom sú bezpečnostné obavy v súvislosti s protestami domácich fanúšikov.

Tí približne dve hodiny pred zápasom vtrhli na štadión Old Trafford. Takýmto spôsobom sa rozhodli vyjadriť protest proti americkým majiteľom klubu – rodine Glazerovcov.

Protestujúci fanúšikovia sa najprv zhromaždili pred štadiónom, potom však viacerí vnikli aj na štadión a postupne zaplavili trávnik. Niektorí z nich odpálili aj dymovnice.

Hráči oboch tímov tak aj niekoľko minút po plánovanom začiatku stretnutia stále zostávali v hoteli, pretože sa k štadiónu nemohli dostať.

Priaznivci rekordného anglického majstra protestovali proti Glazerovcom, ktorí chceli zapojiť klub do projektu vznikajúcej Európskej Superligy. Americkí podnikatelia sú vlastníkmi „červených diablov“ od roku 2005.

Vedenie United už na piatkovom stretnutí s fanúšikmi ubezpečilo, že sa v budúcnosti nezúčastní na žiadnom ďalšom pokuse o Európsku Superligu. Odchádzajúci obchodný riaditeľ Ed Woodward nahnevaných priaznivcov uistil, že sa klub už poučil.