Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Barcelona mohla ísť na čelo, no šokujúco padla. Koeman skončil na tribúne

Futbalisti FC Barcelona vo štvrtok premrhali príležitosť dostať sa na čelo španielskej La Ligy. V dohrávanom stretnutí 33. kola prehrali doma s Granadou 1:2, hoci po polčase viedli.

29.04.2021 21:13 , aktualizované: 30.04.2021 12:41
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi.

Lionel Messi otvoril skóre v 24. minúte po kombinácii s Antoineom Griezmannom a všetko smerovalo k pohodlnému zisku troch bodov pre Kataláncov.

Lenže po hodine sa obraz hry zmenil a venezuelský útočník Darwin Machis v 63. min z ojedinelého protiútoku vyrovnal. O nulovom zisku „blaugranas“ rozhodol v 79. minúte po centri Adriana Marina hlavičkou striedajúci Jorge Molina.

"Myslím si, že sme v hre dominovali. Nedokázali sme však streliť druhý gól, ktorý by nás upokojil. Vyrovnávajúci zásah sme inkasovali po strate koncentrácie našej obrany.

Pri druhom góle Granady sme nebránili dobre a stratili sme zápas," vysvetlil príčiny neúspechu tréner Ronald Koeman pre Marcu.

Holandský kouč sledoval rozhodujúci gól v sieti svojho mužstva už z tribúny. V 66. minúte dostal červenú kartu:

„Neurobil som nič zlé. Údajne som sa nechoval s rešpektom voči štvrtému rozhodcovi. Sám by som chcel vedieť, čo to znamená. Ja som nepoužil žiadne škaredé slovo. Komunikoval som počas stretnutia s rozhodcami viackrát a vždy to bolo s rešpektom.“

Päť zápasov pred koncom sa na čele La Ligy drží Atletico Madrid. Pred Realom i Barcelonou má náskok dvoch bodov, FC Sevilla na štvrtom mieste má odstup iba troch.

Kataláncov čaká v nedeľu súboj na ihrisku Valencie, ktorá bojuje o záchranu a nedokázala zvíťaziť už v piatich stretnutiach za sebou.