Barcelona mohla ísť na čelo, no šokujúco padla. Koeman skončil na tribúne

29.04.2021 21:13, aktualizované: 30.04.2021 12:41
Lionel Messi
Lionel Messi. Autor: ,

Futbalisti FC Barcelona vo štvrtok premrhali príležitosť dostať sa na čelo španielskej La Ligy. V dohrávanom stretnutí 33. kola prehrali doma s Granadou 1:2, hoci po polčase viedli.

Lionel Messi otvoril skóre v 24. minúte po kombinácii s Antoineom Griezmannom a všetko smerovalo k pohodlnému zisku troch bodov pre Kataláncov.

Lenže po hodine sa obraz hry zmenil a venezuelský útočník Darwin Machis v 63. min z ojedinelého protiútoku vyrovnal. O nulovom zisku „blaugranas“ rozhodol v 79. minúte po centri Adriana Marina hlavičkou striedajúci Jorge Molina.

"Myslím si, že sme v hre dominovali. Nedokázali sme však streliť druhý gól, ktorý by nás upokojil. Vyrovnávajúci zásah sme inkasovali po strate koncentrácie našej obrany.

Pri druhom góle Granady sme nebránili dobre a stratili sme zápas," vysvetlil príčiny neúspechu tréner Ronald Koeman pre Marcu.

Holandský kouč sledoval rozhodujúci gól v sieti svojho mužstva už z tribúny. V 66. minúte dostal červenú kartu:

„Neurobil som nič zlé. Údajne som sa nechoval s rešpektom voči štvrtému rozhodcovi. Sám by som chcel vedieť, čo to znamená. Ja som nepoužil žiadne škaredé slovo. Komunikoval som počas stretnutia s rozhodcami viackrát a vždy to bolo s rešpektom.“

Päť zápasov pred koncom sa na čele La Ligy drží Atletico Madrid. Pred Realom i Barcelonou má náskok dvoch bodov, FC Sevilla na štvrtom mieste má odstup iba troch.

Kataláncov čaká v nedeľu súboj na ihrisku Valencie, ktorá bojuje o záchranu a nedokázala zvíťaziť už v piatich stretnutiach za sebou.