Inter dlho hľadal víťazný gól. Škriniara a spol. spasil netradičný strelec

Futbalisti Interu Miláno sa po dvoch remízach v talianskej Serii A vrátili na víťaznú cestu, keď v nedeľnom dueli 33. kola zdolali Hellas Verona 1:0.

25.04.2021 17:11 , aktualizované: 23:09
Inter Miláno Foto: ,
Futbalisti Interu Miláno.

O tesnom triumfe lídra rozhodol gól Matteu Darmiana zo 76. minúty. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za domácich celý zápas.

„Nerazzurri“ vedú tabuľku s 13-bodovým náskokom pred dvojicou AC Miláno – Juventus Turín, mestský rival sa v pondelok ešte predstaví na pôde rímskeho Lazia.

Juventus v nedeľu remizoval na ihrisku Fiorentiny 1:1. Domáci sa ujali vedenia v 29. minúte po tom, ako Dušan Vlahovič premenil pokutový kop, obhajca titulu vyrovnal krátko po zmene strán zásluhou Alvara Moratu.

Serie A – 33. kolo:
Benevento Calcio – Udinese Calcio 2:4 (1:2)
Góly: 34. Viola (z 11 m), 83. Lapadula – 4. Molina, 31. Arslan, 49. Stryger Larsen, 73. Braaf

AC Fiorentina – Juventus Turín 1:1 (1:0)

Atalanta Bergamo – FC Bologna 5:0 (2:0)
Góly: 22. Malinovskij, 44. Muriel (z 11 m), 57. Freuler, 59. D. Zapata, 73. Al. Mirančuk, ČK: 49. Schouten (Bologna)