Trápenie Realu v daždi využila Barcelona. Tri body jej zaistil Griezmann

Futbalisti Atletica Madrid prehrali v nedeľnom zápase 32. kola španielskej La Ligy na pôde Athletica Bilbao 1:2.

24.04.2021 23:01 , aktualizované: 25.04.2021 23:15
Real Madrid - Betis Sevilla Foto: ,
Obranca Realu Madrid Dani Carvajal v súboji proti Betisu Sevilla.

O víťazstve domáceho tímu rozhodol v 86. minúte Inigo Martinez. Atletico má na čele tabuľky už iba dvojbodový náskok pred dvojicou Real Madrid – Barcelona, o ďalší bod zaostáva štvrtá Sevilla. Barcelona oproti konkurentom odohrala o zápas menej.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľnom zápase 32. kola španielskej La Ligy na pôde Villarrealu 2:1.

V tabuľke sa bodovo dotiahli na druhý Real Madrid, na vedúce Atletico strácajú oba tímy dva body, Real však odohral oproti rivalom o zápas viac.

Villarreal sa proti Barcelone ujal vedenia v 27. minúte zásluhou Samuela Chukwuezeho, no favorit dokázal okamžite odpovedať, keď v priebehu siedmich minút otočil skóre vďaka dvom gólom Antoinea Griezmanna.

V druhom polčase si „Barca“ tesný náskok postrážila, mala šance aj na tretí gól, Frenkie de Jong však preloboval nielen brankára Sergia Asenja, ale aj domácu bránu.

15 hviezd budúcnosti podľa Lionela Messiho Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
1. Trent Alexander-Arnold (Anglicko, Liverpool)...

Villarreal dohrával zápas s desiatimi hráčmi, v 65. minúte dostal červenú kartu Manuel Trigueros, ktorý sklzom „zostrelil“ Sergia Busquetsa.

V ďalšom zápase Huesca podľahla Getafe 0:2 a pripísala si tretiu prehru za sebou. O oba góly hostí sa postaral turecký útočník Enes Ünal.

Slovenský obranca Denis Vavro hral za domácich prvý polčas, po prestávke ho v zostave nahradil Grék Dimitrios Siovas.

Getafe prelomilo sériu neúspechov, plného bodového zisku sa dočkalo po siedmich zápasoch bez víťazstva a poistilo si 15. priečku. Naopak Huesca si komplikuje boj o záchranu, v tabuľke zostáva na predposlednom 19. mieste.