Oslavy Bayernu sa odkladajú. Haaland znova hviezdil

Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v 31. kole nemeckej Bundesligy na pôde 1. FSV Mainz 1:2.

24.04.2021 17:41 , aktualizované: 25.04.2021 20:19
Erling Haaland Foto: ,
Útočník Dortmundu Erling Haaland strieľa gól do siete Wolfsburgu.

Bavori v sobotu nevyužili prvú šancu definitívne si zabezpečiť deviaty titul za sebou. Na čele tabuľky majú desaťbodový náskok pred Lipskom, ktoré má k dobru nedeľný domáci duel so Stuttgartom.

Bayernu nepomohol k zisku bodov v Mainzi ani návrat Roberta Lewandowského. Poľský kanonier nútene pauzoval od konca marca, keď v zápase kvalifikácie MS 2022 na pôde Andorry utrpel zranenie kolena.

Bayern prehrával už od 3. minúty po strele Jonathana Burkardta. V 37. minúte zvýšil náskok domácich presnou hlavičkou Robin Quaison. Lewandowski v úplnom závere zápasu vo štvrtej minúte nadstaveného času už iba skorigoval prehru hostí.

Nemecko Futbal bundesliga Duda Augsburg Kolín Čítajte viac Exportný volej do šibenice. Dvojgólový Duda žiaril v Augsburgu

Borussia Dortmund uspela na ihrisku Werderu Brémy 2:0, oba góly vsietil nórsky útočník Erling Braut Haaland.

Union Berlín vďaka hetriku fínskeho reprezentanta Joela Pohjanpala zvíťazil nad Werderom Brémy 3:1.