So Škriniarom v základe. Inter natiahol sériu bez prehry

Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom remizovali v šlágri 31. kola talianskej Serie A na pôde SSC Neapol 1:1.

17.04.2021 20:15 , aktualizované: 18.04.2021 23:06
Taliansko škriniar olo Inter Atalanta Foto: ,
Milan Škriniar.

Domáci viedli od 36. minúty po vlastnom góle brankára Samira Handanoviča, deľbu bodov zariadil desať minút po zmene strán exportnou strelou dánsky stredopoliar Christian Eriksen.

Neapol ukončil 11-zápasovú víťaznú sériu Interu, ktorý má na čele tabuľky deväťbodový náskok pred mestským rivalom AC Miláno.

AC Miláno, Parma Čítajte viac Parma s Kuckom favorita nezaskočila. Ibrahimovič videl za urážku červenú

Zároveň platí, že Inter v lige naposledy prehral 6. januára v Janove.

Škriniarov spoluhráč z reprezentácie Stanislav Lobotka v drese SSC do zápasu nezasiahol. AC Miláno zvíťazilo v nedeľnom domácom stretnutí nad FC Janov 2:1.

V priamom súboji o tretiu pozíciu uspela Atalanta Bergamo na vlastnej pôde nad obhajcom titulu Juventus Turín 1:0.

Za AC Miláno zaostáva o dva body a takisto dva body má náskok pred svojím nedeľným súperom, ktorý nastúpil bez zraneného Cristiana Ronalda.

Serie A – 31. kolo

NEDEĽA

SSC Neapol – Inter Miláno 1:1 1:0)
Góly: 36. Handanovič (vlastný) – 55. Eriksen
/S. Lobotka (Neepol) sedel na lavičke náhradníkov – M. Škriniar (Inter) oodhral celý zápas/

FC Turín – AS Rím 3:1 (0:1)
Góly: 57. Sanabria, 71. Zaza, 90.+2 Rincon – 3. Mayoral. ČK: 85. Diawara (AS) po 2. ŽK

Atalanta Bergamo – Juventus Turín 1:0 (0:0)
Gól: 87. Malinovskij

FC Bologna – Spezia Calcio 4:1 (2:1)
Góly: 54. a 60. Svanberg, 12. Orsolini, 18. Barrow – 34. Ismajli

Lazio Rím – Benevento Calcio 5:3 (3:1)
Góly: 20. a 90.+6 Immobile, 10. Depaoli (vlastný), 36. Correa, 48. Montipo (vlastný) – 45. Sau, 63. Viola, 85. Glik

AC Miláno – FC Janov 2:1 (1:1)
Góly: 13. Rebič, 68. Scamacca (vlastný) – 37. Destro

SOBOTA

FC Crotone – Udinese Calcio 1:2 (0:1)
Góly: 68. Simy (z 11m) – 41. a 74. De Paul, ČK: 90.+1 De Paul

Sampdoria Janov – Hellas Verona 3:1 (0:1)
Góly: 46. Jankto, 73. Gabbiadini (z 11m), 82. Thorsby – 13. Lazovič

US Sassuolo Calcio – ACF Fiorentina 3:1 (0:1)
Góly: 59. a 62. Berardi (oba z 11m), 75. Lopez – 31. Bonaventura
Haraslín (Sassuolo) bol na lavičke náhradníkov

Cagliari Calcio – Parma Calcio 1913 4:3 (1:2)
Góly: 39. Pavoletti, 66. Marin, 90.+1 Pereiro, 90.+4 Cerri – 5. Pezzella, 31. KUCKA, 59. Man