Víťazný šprint, vášeň, bozky. Škriniarov tréner už vidí cieľovú pásku

Futbalisti Interu Miláno sa opäť o kus priblížili k zisku prvého majstrovského titulu od roku 2010.

12.04.2021 09:25
Antonio Conte Foto: ,
Antonio Conte.

V nedeľnom 30. kole Serie A na San Sire zvíťazili nad Cagliari Calcio 1:0 a v lige ťahajú sériu 11 výhier.

Výhru zabezpečil gól Mattea Darmiana v 77. minúte, ktorý sa presadil na zadnej tyčke po perfektnej prihrávke Achrafa Hakimiho.

V drese „nerazzurri“ odohral celý zápas slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar.

Inter má na čele tabuľky stále 11-bodový náskok pred mestským rivalom AC, do konca zostáva osem kôl.

"Už začíname vidieť cieľovú čiaru. Nie je ale ľahké byť pod takýmto silným výsledkovým tlakom. Už sme si ale zvykli.

Nemôžeme však dať nohu z plynu a musíme pokračovať v podávaní maximálnych výkonov. Nemôžeme si dovoliť žiadne kalkulácie," povedal tréner Interu Antonio Conte pre klubový web.

Cagliari dlho držal v hre výbornými zákrokmi brankár Guglielmo Vicario, ktorý nahradil kolegu Alessia Cragna absentujúceho pre COVID-19.

Dve veľké príležitosti zmaril Christianovi Eriksenovi, gól Alexisa Sancheza neplatil pre ofsajd.

Contemu vyšlo striedanie, keď Darmian nahradil v 69. minúte Ashleyho Younga a krátko potom po kombinácii s Romeluom Lukakuom excelentne pripravil rozhodujúci gól.

"Psychologicky sme dnes vyslali dôležitý signál, že vieme zvládnuť aj takéto zápasy. Tréner Conte preniesol na mužstvo vášeň a túžbu víťaziť, mohli ste to vidieť na ihrisku.

Každý vie, akú má úlohu a čo má hrať," citovala agentúra AFP bývalého obrancu Manchestru United Darmiana.

Najlepší futbalisti roka 2020 (Guardian) Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Virgil van Dijk (Liverpool).

Conte sa po góle rozbehol za oslavujúcimi hráčmi a ponoril sa do emotívnych objatí.

"Šprintoval som za chlapcami a objal ich. Chcel som s nimi zdieľať radosť a pochváliť ich za tvrdú prácu.

Hráči vedia, že ja a môj realizačný tím stojíme za nimi a je dobré zdieľať spolu tieto emócie a prejaviť ich napríklad aj bozkami.

AC Miláno zvíťazilo, bolo dôležité udržať si náskok," dodal tréner Interu.

Viac na túto tému: #Seria A #Inter Miláno #Antonio Conte #Milan Škriniar #talianska Liga