Newcastle s Dúbravkom otočil dôležitý zápas, United rozosmútili Mourinha

Futbalisti Newcastlu United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom zvíťazili v nedeľnom 31. kole anglickej Premier League na pôde FC Burnley 2:1.

11.04.2021 15:06 , aktualizované: 23:08
Martin Dúbravka Foto: ,
Zákrok Martina Dúbravku v zápase proti Burnley.

Dúbravku v 18. min prekonal český útočník Matěj Vydra, ale dva góly po hodine hry v rozpätí piatich minút v podaní Jacoba Murphyho a Allana Sainta-Maximina priniesli hosťom dôležité tri body.

„Straky“ si vďaka triumfu upevnili 17. miesto v tabuľke. Od zostupovej 18. priečky, na ktorej figuruje FC Fulham, ich delí šesť bodov.

Hráči West Hamu United zdolali Leicester City 3:2 a v tabuľke sa vrátili na štvrtú pozíciu zaručujúcu účasť v Lige majstrov.

„Kladivári“ viedli po dvoch gúloch Jesseho Lingarda a presnom zásahu Jerroda Bowena už 3:0. Hostia zápas v závere zdramatizovali, keď sa dvakrát presadil Kelechi Iheanacho.

Manchester United zvíťazil v šlágri na pôde Tottenhamu Hotspur 3:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke. Na mestského rivala Manchester City strácajú 11 bodov a majú zápas k dobru.

Tottenham na lavičke s bývalým trénerom United Josém Mourinhom viedol od 40. minúty po góle juhokórejského útočníka Heung-Min Sona.

„Červení diabli“ však po zmene strán otočili nepriaznivý vývoj. O vyrovnanie sa postaral Fred a o ich triumfe rozhodol v 79. minúte po centri Masona Greenwooda hlavou Edinson Cavani. V šiestej minúte nadstaveného času spečatil víťazstvo hostí Greenwood.