Real ubránil tesné víťazstvo v El Clásicu a vyšvihol sa na čelo La Ligy

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotnom El Clásicu v rámci 30. kola La Ligy nad FC Barcelona 2:1. Obhajca titulu sa po triumfe nad katalánskym rivalom vyšvihol na prvé miesto tabuľky.

10.04.2021 23:06
Casemiro, Lionel Messi Foto: ,
Casemiro zastavuje Lionela Messiho počas El Clásica.

Pred Barcelonou majú zverenci trénera Zinedina Zidana jednobodový náskok, pri rovnosti bodov s doterajším lídrom Atléticom Madrid lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov.

Ich mestský rival sa však vráti na prvé miesto, keď zaboduje v nedeľnom dueli na pôde Betisu Sevilla.

Základ víťazstva v 246. najsláv­nejšom derby položili hráči Realu v úvodnej 30-minútovke. Skóre otvorili v 14. minúte po rýchlej akcii, pri ktorej „zaspala“ ľavá strana barcelonskej defenzívy.

Najlepšie snímky z El Clásica Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Stredopoliar Realu Luka Modrič v súboji s...

Tá nechala Lucasovi Vazquezovi dostatok času a priestoru na prihrávku Benzemovi, ktorý sa presadil elegantnou pätičkou k bližšej žrdi – 1:0.

Kapitána „bieleho baletu“ pred malým vápnom nedôsledne bránil Araujo a ter Stegen už nestihol zareagovať na jeho inštinktívnu koncovku. V 28. minúte hostia inkasovali druhýkrát.

Realu do veľkej miery pomohlo šťastie, keď lopta po Kroosovom nevydarenom priamom kope aj s prispením dvoch šťastných odrazov skončila v bráne – 2:0.

Vo vzduchu o chvíľu visel aj tretí gól „bieleho baletu“, v drese ktorého vyčnieval celoplošne manévrujúci Modrič. Po rýchlom protiútoku Juniora Viniciusa napálil do žrde Valverde, následnú dorážku Vazqueza chytil ter Stegen.

Barcelona sa mohla vrátiť do hry v závere prvého polčasu. Messiho pokus skončil na brvne, z následného rohu trafil argentínsky útočník na zadnej žrdi iba Courtoisa.

Po hodine hry sa už hostia radovali. K Minguezovi prenikla prihrávka z ľavej strany a volejom prekonal brankára Realu – 2:1. Dvojgólový náskok mohol Realu už onedlho vrátiť Junior Vinicius, ktorého center si takmer zrazil do brány Araujo.

Vyrovnať sa Barcelone skoro podarilo v 83. minúte zásluhou Albu, ale skóre sa nezmenilo a hostia neuspeli ani so žiadosťou o jedenástku po zákroku Mendyho. V závere dostal červenú kartu Casemiro, ale Real tesný náskok udržal.

V úvodnom sobotnom zápase zvíťazil Cadiz na ihrisku Getafe 1:0. Getafe sa nedarí, na ligové víťazstvo čaká od 27. februára a v tabuľke mu patrí až 15. miesto.

Cadiz je priebežne dvanásty. V stretnutí Athletic Bilbao – Deportivo Alaves sa zrodila bezgólová remíza.

La Liga – 30. kolo:

Real Madrid – FC Barcelona 2:1 (2:0)
Góly: 14. Benzema, 28. Kroos – 60. Mingueza. Rozhodoval: Manzano, ŽK: Nacho, Casemiro – Pedri, Araujo, Alba, ČK: 90. Casemiro (Real).
Real: Courtois – Lucas Vazquez (43. Odriozola), Militao, Nacho, Mendy – Modrič, Casemiro, Kroos (72. Isco) – Valverde (62. Asensio), Benzema (72. Mariano), Junior Vinicius (72. Marcelo)
Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Araujo (72. Moriba), Lenglet – Dest (46. Griezmann), Busquets (64. Roberto), de Jong, Alba – Messi, Pedri (81. Trincao) – Dembele (81. Braithwaite)

SD Eibar – Levante UD 0:1 (0:1)
Gól: 45.+2 De Frutos

Athletic Bilbao – Deportivo Alaves 0:0

Getafe CF – Cadiz CF 0:1 (0:0)
Gól: 64. Timor (vlastný)