Inter aj so Škriniarom zvýšil náskok a mieri za titulom

Futbalisti Interu Miláno natiahli víťaznú sériu v najvyššej talianskej súťaži na desať stretnutí.

07.04.2021 21:40
Taliansko futbal Serie A Juventus Neapol Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín sa teší z gólu počas dohrávky 3. kola talianskej Serie A Juventus Turín - SSC Neapol.

V stredajšej domácej dohrávke 28. kola zdolali Sassuolo Calcio 2:1 a na čele tabuľky sú už o jedenásť bodov pred AC Miláno.

Na tretiu priečku sa posunul obhajca titulu Juventus Turín, po výhre v dohrávke 3. kola nad SSC Neapol 2:1 zaostáva za lídrom o dvanásť bodov.

Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za Inter celý duel. Skóre otvoril v 10. minúte Romelu Lukaku, poisťujúci zásah pridal po viac než hodine hry Lautaro Martinez.

Za hostí nastúpil v 75. minúte slovenský krídelník Lukáš Haraslín, po jeho príchode Sassuolo znížilo zásluhou Hameda Traoreho.

Takisto v Turíne sa domáci dostali rýchlo do vedenia, postaral sa o to Cristiano Ronaldo. Po zmene strán skóroval Paulo Dybala a Juventus sa dočkal plného bodového zisku po dvoch zápasoch.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka sedel na lavičke náhradníkov Neapola. Ten napriek premenenej jedenástke Lorenza Insigneho v 90. minúte klesol na piate miesto o tri body za úradujúceho majstra.

Serie A – dohrávky

Juventus Turín – SSC Neapol 2:1 (1:0)
Góly: 13. Ronaldo, 73. Dybala – 90. Insigne (z 11 m)
Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov

Inter Miláno – Sassuolo Calcio 2:1 (1:0)
Góly: 10. Lukaku, 67. Martinez – 85. Traore
Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie – L. Haraslín (Sassuolo) hral od 75. min