Chelsea dostala výprask, pre W.B.A. to bol životný zápas. Skvelý Liverpool

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotnom zápase 30. kola najvyššej anglickej súťaže na ihrisku Leicestru City 2:0. Líder tabuľky Premier League vyhral tretíkrát v sérii a pred mestským rivalom United vedie o 17 bodov. "Červení diabli" však odohrali o dve stretnutia menej.

03.04.2021 16:16
Callum Robinson Foto: ,
Callum Robinson z W.B.A. po góle do siete Chelsea.

„Citizens“ rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase, keď sa presadili Benjamin Mendy a Gabriel Jesus. Leicester nebodoval po troch dueloch a v tabuľke figuruje na treťom mieste.

Futbalisti Liverpoolu zvíťazili na ihrisku Arsenalu Londýn 3:0. Hostia mali počas celého duelu viac z hry, no prevahu dlho nevedeli pretaviť na góly. Tie prišli až po hodine hry a striedaní Dioga Jotu.

Portugalský útočník sa presadil tri minúty po tom, čo prišiel na ihrisko, keď si nabehol na center Trenta Alexandra-Arnolda a hlavou rozvlnil sieť. V 68. minúte zvýšil na 2:0 Mohamed Salah, ktorý ušiel po pravej strane a loptu poslal pomedzi nohy brankára. V 82. minúte uzavrel skóre opäť Jota. Liverpool figuruje na 5. mieste tabuľky, Arsenal je deviaty.

Hráči West Bromwich Albion zvíťazili na ihrisku FC Chelsea 5:2. Dosiahli tak prvý triumf po troch dueloch. Domáci sa dostali do vedenia v 27. minúte, keď skóroval Christian Pulisic.

O dve minúty neskôr však putoval do šatne po druhej žltej karte Thiago Silva a hostia ešte do prestávky otočili priebežný stav. V nadstavenom čase sa dvakrát v priebehu dvoch minút presadil Matheus Pereira.

Po zmene strán West Bromwich opäť udrel dvakrát v krátkom slede, v 63. minúte zvýšil na 3:1 Callum Robinson a v 68. minúte pridal ďalší gól hostí Mbaye Diagne. Domáci skorigovali zásluhou Masona Mounta, no posledné slovo mali hostia, keď v nadstavenom čase strelil svoj druhý gól Robinson.

Hráči Chelsea prehrali prvýkrát po vedením trénera Thomasa Tuchela, ktorý v januári vystriedal Franka Lamparda.

Premier League – 30. kolo:

Arsenal Londýn – FC Liverpool 0:3 (0:0)
Góly: 64. a 82. Jota, 68. Salah

FC Chelsea – West Bromwich Albion 2:5 (1:2)
Góly: 27. Pulisic, 71. Mount – 45.+2 a 45.+4 Pereira, 63. a 90.+1 Robinson, 68. Diagne, ČK: 29. Silva (Chelsea) po druhej ŽK

Leicester City – Manchester City 0:2 (0:0)
Góly: 58. Mendy, 74. Gabriel Jesus

Leeds United – Sheffield United 2:1 (1:1)
Góly: 12. Harrison, 49. Jagielka (vlastný) – 45.+2 Osborn