Leicester rozobral Sheffield, United zvládli šláger. Spurs padli v derby

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v 28. kole anglickej Premier League nad West Hamom United 1:0.

14.03.2021 15:15 , aktualizované: 22:27
Paul Pogba Foto: ,
Radosť hráčov Manchestru United.

Ako jediný rozvlnil sieť stopér „kladivárov“ Craig Dawson, v 53. minúte nasmeroval loptu hlavou do vlastnej siete.

United neprehrali v súťaži v deviatich stretnutiach za sebou a upevnili si druhú priečku v tabuľke. Na mestského rivala Manchester City strácajú 14 bodov, no majú zápas k dobru. West Hamu patrí piata priečka.

V severolondýnskom derby uspel Arsenal, Tottenham zdolal 2:1. Skomplikoval tak svojmu rivalovi boj o európske klubové súťaže. „Kohúti“ nebodovali naplno po troch dueloch a patrí im siedma priečka v tabuľke, Arsenal je desiaty.

Skóre otvorili hostia, po peknej kombinačnej akcii rozvlnil sieť v 33. minúte Erik Lamela. Tesne pred prestávkou však vyrovnal Martin Odegard.

Najlepší futbaloví tréneri v dejinách Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Luiz Felipe Scolari (Braz.) 151 bodov.

Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte z pokutového kopu Alexandre Lacazette. Snahu o vyrovnanie Tottenhamu výrazne skomplikoval Lamela, ktorý sa v 76. minúte nechal po druhej žltej karte vylúčiť.

Iba na lavičke Arsenalu presedel duel Pierre-Emerick Aubameyang, tréner Mikel Arteta ho vynechal zo zostavy z disciplinárnych dôvodov.

„Mal nastúpiť v základnej zostave, no sú tu isté disciplinárne záležitosti. Budeme to riešiť interne. Sú tu ďalší hráči, ktorí si zaslúžia hrať.“ povedal pred stretnutím podľa AFP španielsky kouč.

Futbalisti Brightonu ukončili päťzápasovú šnúru bez víťazstva.V ne­deľňajšom zápase 28. kola anglickej Premier League v juhoanglickom derby triumfovali na trávniku Southamptonu 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 56. minúte belgický stredopoliar Leandro Trossard.

Leicester si poradil s posledným Sheffieldom United 5:0, keď štyri góly strelil po prestávke. Tromi presnými zásahmi sa zaskvel nigérijský útočník Kelechi Iheanacho.

Premier League – 28. kolo:

Manchester United – West Ham United 1:0 (0:0)
Gól: 53. Dawson (vlastný)

Arsenal Londýn – Tottenham Hotspur 2:1 (1:1)
Góly: 44. Odengard, 64. Lacazette (z 11 m) – 33. Lamela, ČK: 76. Lamela (Tottenham) po druhej ŽK

Leicester City – Sheffield United 5:0 (1:0)
Góly: 39., 69. a 78. Iheanacho, 64. Perez, 80. Ampadu (vlastný)

FC Southampton – Brighton & Hove Albion 1:2 (1:1)
Góly: 27. Adams – 16. Dunk, 56. Trossard