Kapitán Kucka opäť skóroval, Lobotka len na lavičke

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka zaznamenal v nedeľu svoj šiesty gól v prebiehajúcom ročníku talianskej Serie A. Prispel ním k remíze AC Parma na ihrisku Fiorentiny 3:3.

06.03.2021 22:59 , aktualizované: 07.03.2021 17:29
Italy Soccer Serie A ronaldo Foto: ,
Hviezda Juventusu Cristiano Ronaldo v akcii.

Kucka vyrovnal v 32. minúte zápasu z penalty na 1:1 a hoci domáci v prestávke opäť viedli, po zmene strán Parma otočila v 90. minúte skóre na 3:2.

Vo štvrtej minúte nadstavenia si však Simone Iacoponi dal vlastný gól a body sa delili. Kucka nastúpil s kapitánskou páskou, videl žltú kartu za faul a v 88. minúte striedal. Parma je v tabuľke na predposlednom mieste.

Hráči AC Miláno uspeli na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a z druhého miesta strácajú na lídra Inter Miláno tri body, majú však na konte o zápas viac. Gólovo sa o triumf postarali Rade Krunič a Diogo Dalot.

Futbalisti AS Rím vyhrali na domácom ihrisku nad FC Janov 1:0 a posunuli sa na štvrtú priečku tabuľky. O zisku troch bodov pre favorita rozhodla hlavička Gianlucu Manciniho v 24. minúte.

FC Crotone – FC Turín 4:2 (1:1)
Góly: 27. a 54. Simy (prvý z 11m), 80. Reca, 90.+4. Unas – 45. Mandragora, 84. Sanabria

ACF Fiorentina – Parma Calcio 3:3 (2:1)
Góly: 28. Martínez, 42. Milenković, 90.+4 Iacoponi (vlastný) – 32. KUCKA (z 11m), 72. Kurtič, 90. Mihaila, ČK: 90.+3 D'Aversa (Parma)

Hellas Verona – AC Miláno 0:2 (0:1)
Góly: 27. Krunič, 50. Dalot

Sampdoria Janov – Cagliari Calcio 2:2 (0:1)
Góly: 78. Bereszynski, 80. Gabbiadini – 11. Joao Pedro, 90.+6 Nainggolan