Messi bol opäť hrdinom Barcelony. Seville uťal skvelú šnúru

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom šlágri 25. kola španielskej ligy na ihrisku FC Sevilla 2:0 a posunuli sa na druhé miesto tabuľky.

27.02.2021 19:26 , aktualizované: 23:01
Lionel Messi Foto: ,
Útočník Barcelony Lionel Messi strieľa gól Seville.

Tretí Real stráca bod a má duel k dobru. Katalánci natiahli sériu bez prehry v najvyššej súťaži na pätnásť stretnutí (12 výhier, 3 remízy).

Hráči Barcelony držali v prvom polčase loptu na svojich kopačkách a domácim nedovolili ani jednu strelu. Ani oni si nevypracovali veľa šancí, no jedna z 29. minúty sa ujala, keď Lionel Messi vysunul kolmicou medzi dvoch obrancov Ousmaneho Dembeleho, ktorý krížnou strelou otvoril skóre.

V závere polčasu sa hra vyostrila a za štvrťhodinu padlo päť žltých kariet, štyri na strane domácich. Tréner Sevilly poslal hneď po zmene strán na ihrisko troch nových hráčov a hra sa mierne vyrovnala. Viac nebezpečných útokov však mali stále Katalánci.

Lengletov gól zo 68. minúty neplatil pre ofsajd, na druhej strane ani zásah Youssefa En Nesyriho, ktorý sa pred strelou dotkol lopty rukou. Hrdinom duelu tak bol Messi, argentínsky útočník rozhodol v 86. minúte po sólovej akcii.

Bol to už jeho 19. ligový gól v sezóne a kraľuje tabuľke kanonierov. Barcelona presekla Seville víťaznú sériu v La Lige, zastavila sa na čísle šesť.

V ďalšom zápase hráči Eibaru remizovali doma s poslednou Huescou 1:1. V drese hostí sedel na lavičke náhradníkov slovenský obranca Denis Vavro.

Po sérii štyroch prehier sa dočkalo výhry Getafe, ktoré zdolalo Valenciu hladko 3:0.