Škriniar vygumoval vo veľkom derby hviezdy súpera. Kucka dal gól

Futbalisti Interu Miláno zdolali v stretnutí 23. kola talianskej Serie A mestského rivala AC hladko 3:0.

21.02.2021 17:08
Juraj Kucka Foto: ,
Juraj Kucka po premenenej penalte.

Vďaka triumfu si poistili prvé miesto v ligovej tabuľke a pred svojím nedeľným súperom, ktorý je druhý, majú štvorbodový náskok. V drese Interu odohral celý zápas slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Pod triumf Interu sa výrazne podpísal Lautaro Martinez, ktorý v 5. minúte otvoril skóre zápasu a v 57. minúte zvýšil na 2:0. O tretí zásah sa postaral Romelu Lukaku.

Slovenský futbalista Juraj Kucka strelil svoj piaty gól v tejto sezóne talianskej Serie A. Jeho zásah z pokutového kopu však stačil Parme iba na remízu s Udinese 2:2.

Kucka zvýšil v 32. minúte na 2:0, ale Parma po zmene strán náskok neudržala, najprv v 64. minúte znížil Stefano Okaka a v 80. minúte vyrovnal Bram Nuytinck. Domáci síce bodovali po štyroch prehrách, ale natiahli ligovú sériu bez víťazstva na 14 zápasov. V tabuľke figurujú na predposlednom 19. mieste a za 17. FC Turín zaostávajú o šesť bodov.

Atalanta Bergamo – SSC Neapol 4:2 (0:0)
Góly: 52. Zapata, 64. Gosens, 71. Muriel, 79. Romero – 58. Zielinski, 76. Gosens (vlastný)