Táto prehra môže mrzieť. Atlético doma pustilo perie s Levante

20.02.2021 18:30
Atlético Madrid
Momentka zo zápasu Atlético Madrid - Levante. Autor: ,

Futbalisti Atletica Madrid prekvapujúco prehrali v sobotňajšom domácom zápase 24. kola španielskej La Ligy s Levante 0:2. O prehre lídra súťaže rozhodli gólmi hosťujúci Jose Morales v 30. minúte, resp. Jorge de Frutos v 90.+5 minúte.

Atletico zaznamenalo v La Lige len druhú prehru v sezóne. Presný zásah de Frutosa sa zrodil pri vabanku Atletica do prázdnej brány. „Los Colchoneros“ nezískali ani bod po 11 dueloch. V sezóne nestačili iba na Real Madrid na jeho ihrisku 12. decembra v zápase 13. kola.

Pred „bielym baletom“ majú náskok už len tri body, keďže obhajca zvíťazil vo večernom súboji na ihrisku Realu Valladolid 1:0. Real však má o jeden odohratý zápas viac. O víťazstve zverencov trénera Zinedina Zidana rozhodol v 65. minúte brazílsky stredopoliar Casemiro.

V dôležitom záchranárskom súboji uspelo v sobotu doma Elche, ktoré zdolalo Eibar 1:0. Nováčik súťaže tak spoznal pocit víťazstva po 16 dueloch. Predtým získal tri body ešte 23. októbra v 7. kole proti Valencii. Jediný gól duelu dal v 33. min po rohovom kope Daniel Calvo.

FC Valencia rozhodla proti Celte Vigo o zisku troch bodov až dvoma gólmi v nadstavenom čase druhého polčasu. Presilovku dokázali zužitkovať presnými zásahmi Manu Vallejo a Kevin Gameiro. Celta prehrala po štyroch dueloch.