Klopp to zabalil. O titule sa ani nebavme, hovorí tréner Liverpoolu

Futbalisti FC Liverpool sa nevedia vymaniť z hernej krízy a po sobotnej prehre 1:3 na ihrisku Leicesteru narástla ich strata v lige na vedúci Manchester City už na 13 bodov, pričom líder má zápas k dobru.

14.02.2021 10:40
Jürgen Klopp Foto: ,
Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.

Tréner „The Reds“ Jürgen Klopp po zápase vyhlásil, že už neverí v obhajobu titulu.

„Ak mám byť úprimný, nemyslím si, že toto manko dokážeme zmazať. Nemá význam sa teraz baviť o titule. To by sme museli začať víťaziť,“ povedal Klopp.

Liverpool prehral tretí zápas za sebou, stalo sa mu to prvýkrát od novembra 2014, keď mužstvo viedol súčasný kouč „líšok“ Brendan Rodgers.

Hostia pritom viedli od 67. minúty vďaka Mohamedovi Salahovi, ktorý je so sedemnástimi zásahmi najlepší strelec súťaže.

O body však prišli vinou katastrofálneho záveru, keď v rozmedzí 79. až 85. minúty inkasovali trikrát. Najprv Allisonovi po priamom kope prepadla za chrbát nie príliš prudká strela Jamesa Maddisona.

Najšokujúcejšie prestupy futbalovej histórie Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Carlos Tévez. Argentínčan opustil v roku...

Brankár Liverpoolu urobil chybu aj o dve minúty neskôr, keď sa v snahe odkopnúť dlhú loptu zrazil s vlastným stopérom, debutujúcim Ozanom Kabakom.

A Jamie Vardy už pohodlne skóroval do prázdnej brány. Triumf domácich spečatil Harvey Barnes.

"Dnes to v niektorých pasážach nebolo zlé, ale musíme sa vyvarovať zbytočných chýb a nedorozumení.

Pri druhom inkasovanom góle to bolo, samozrejme, obrovské nedorozumenie. Alissona som nepočul zakričať, ale až do toho vybehnutia odohral dobrý zápas," citovala Kloppa agentúra DPA.

Obhajcovi titulu patrí v neúplnej tabuľke štvrtá priečka. "Nezamýšľame sa nad tým, aké máme teraz šance na zisk titulu. Nie sme hlúpi.

Sústredíme sa na utorkový náročný súboj s Lipskom v Lige majstrov a potom v sobotu nás čaká derby s Evertonom. To sú stretnutia, na ktoré teraz myslíme. Chceme si na konci povedať, že sme odohrali dobrú sezónu."

Najbohatší futbalisti planéty Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Paul Pogba - 85 miliónov dolárov.

Výsledok bol sklamaním aj pre stopéra Liverpoolu Andyho Robertsona:

"Hrali sme s veľkým sebavedomím, v niektorých fázach zápasu sme dominovali, veľmi dobre sme kombinovali.

No potom neviem, čo sa stalo, v záverečných desiatich či pätnástich minútach sme úplne prestali hrať. Taký výpadok sa nám nemôže stávať. Musíme si to zanalyzovať. Teraz bude pre nás už každý ďalší zápas dôležitý. Musíme toto trápenie ukončiť."

Leicester vyhral doma nad Liverpoolom prvýkrát po troch zápasoch a posunul sa v tabuľke na priebežné druhé miesto pred Manchester United, ktorý mal však k dobru nedeľný duel na ihrisku West Browmichu Albion.

„Zdolať Liverpool je paráda. Prehrávali sme, ale nespanikárili sme. Zmenili sme rozostavenie a to nám pomohlo,“ vyjadril sa pre BBC stredopoliar James Maddison.

„Chceme patriť medzi top tímy v lige a sme na dobrej ceste. Sme vo štvrťfinále pohára a budúci týždeň nás čaká Európska liga.“ Trénera domácich Rodgersa víťazstvo nad bývalým klubom potešilo:

„Dosiahli sme cennú výhru, hráči si ju zaslúžili. Inkasovaný gól nás nezložil, zostali sme pokojní a chlapci hrali v závere brilantne. Podali sme skutočne kolektívny výkon. Naša reakcia na vývoj stretnutia bola úžasná, mohli ste vidieť, ako hráči zmenili nastavenie v hlavách.“