Víťazná premiéra Vrbu, Sparta otočila z 0:2. Šnúra Slavie sa skončila

07.02.2021 21:12
Pavel Vrba
Pavel Vrba na archívnej snímke. Autor: ,

Vedúci tím českej najvyššej futbalovej súťaže Slavia Praha ukončil osemzápasovú víťaznú šnúru, v nedeľu iba remizoval v zápase 18. kola 3:3 na pôde Příbramu.

Vyrovnávajúci gól dostal v šiestej minúte nadstaveného času druhého polčasu od Radeka Voltra. Slovenský útočník Milan Lalkovič hral za domácich do 68. minúty.

Sparta Praha dokázala vymazať dvojgólovú stratu na ihrisku Olomouca a vyhrať 3:2. V tretej minúte nadstavenia o tom rozhodol David Karlsson, ktorý druhýkrát v zápase premenil pokutový kop. Za domácich odohral celý duel Lukáš Greššák, za hostí Dávid Hancko.

Sparta, na lavičke ktorej absolvoval vydarenú premiéru nový kormidelník Pavel Vrba, je v tabuľke druhá o desať bodov za Slaviou.

Teplice prehrali s Pardubicami 0:1. Duel Jablonec – Slovácko odložili pre nespôsobilý terén.

Sumár – 18. kolo:

Sigma Olomouc – Sparta Praha 2:3 (1:0)
Góly: 9. Daněk, 48. Gonzales – 67. a 90.+3. Karlsson (oba z 11 m), 57. L. Krejčí st.
L. Greššák odohral celý duel a v 90.+2. min uvidel žltú kartu, M. Macík sedel na lavičke – D. Hancko odohral celý duel

1. FK Příbram – Slavia Praha 3:3 (2:1)
Góly: 21. Zima (vlastný), 45.+2. Kúdela (vlastný), 90+6. Voltr – 24. Olayinka, 55. Sima, 81. Kúdela.