Liverpool schytal v šlágri štvorku, Chelsea pod Tuchelom zostáva nezdolaná

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľnom šlágri 23. kola anglickej Premier League na ihrisku obhajcu titulu FC Liverpool 4:1.

07.02.2021 19:49 , aktualizované: 23:52
Mohamed Salah, Liverpool Foto: ,
Mohamed Salah so spoluhráčmi z Liverpoolu počas zápasu s Manchestrom City.

Prvé šance v stretnutí mali domáci, ale Sadio Mané a ani Roberto Firmino ich nepremenili. V 37. minúte po faule na Raheema Sterlinga kopali hostia pokutový kop, ale Ilkay Gündogan prekopol bránu. Hostia o triumfe rozhodli po prestávke.

Gündogan v 49. minúte presne zakončil rýchly protiútok, ale v 63. Mohamed Salah z penalty vyrovnal. Potom však Gündogan opäť vrátil hosťom vedenie a triumf Citizens neskôr potvrdili Sterling a Phil Foden.

Zverenci Pepa Guardiolu si ziskom troch bodov upevnili prvé miesto v neúplnej tabuľke, na čele majú 50 bodov. Druhý Manchester United má 45 bodov a o jeden zápas viac.

V domácom súboji uspel Tottenham, keď West Bromwich Albion zdolal 2:0. Zverenci Joseho Mourinha bodovali naplno po troch uplynulých prehrách.

„Kohúti“ rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase. Najskôr sa v 54. minúte presadil v pokutovom území Harry Kane a štyri minúty po ňom zakončil rýchly protiútok domácich Son Heung-min.

V ďalšom zápase sa medzi Wolverhamptonom a Leicestrom zrodila bezgólová remíza.

Posledný tím tabuľky Sheffield United nestačil doma na Chelsea, „The Blues“ podľahol 1:2. Od príchodu trénera Thomasa Tuchela je londýnsky tím nezdolaný. Zaznamenali tri výhry a jednu remízu.