Nestarnúci Zlatan strelil 500. klubový gól, Kuckova Parma sa trápi

07.02.2021 17:48, aktualizované: 22:48
Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič oslavuje gól do siete Crotone, ktorý bol jeho 500. zásahom na klubovej úrovni. Autor: ,

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič strelil jubilejný 500. gól na klubovej úrovni.

Aj vďaka tomu AC Miláno zdolalo v nedeľňajšom zápase 21. kola Serie A posledné Crotone 4:0 a opäť sa vrátilo do čela tabuľky.

Ibrahimovičov kariérny míľnik prišiel v 30. minúte, keď skóroval po presnej narážačke s Rafaelom Leaom. Po zmene strán pridal ešte jeden gól a dvoma zásahmi prispel aj Ante Rebič.

Tridsaťdeväťročný Švéd strelil podľa AFP 500 gólov v 832 klubových zápasoch. V ligových dueloch zaznamenal 396 zásahov, 57 pridal v európskych súťažiach a 48 v pohárových stretnutiach. AC vedie ligu o dva body pred mestským rivalom Interom.

Benevento remizovalo v domácom zápase so Sampdoriou Janov 1:1. Nezvíťazilo tak už v piatom stretnutí za sebou.

Naďalej sa nedarí tímu slovenského reprezentanta Juraja Kucku, Parma doma prehrala s Bolognou 0:3 a nezvíťazila už dvanásť duelov. Kucka odohral 82 minút. Parme patrí predposledná 19. pozícia, na pozície znamenajúce udržanie sa v súťaži stráca tri body.

Lazio Rím natiahlo v súboji proti Cagliari svoju víťaznú šnúru na šesť duelov. Jediným gólom o tom rozhodol v 61. minúte Ciro Immobile. Laziu patrí v tabuľke piata priečka.