Juventus uspel v šlágri, zaváhanie Neapola bez Lobotku

V sobotnom stretnutí 21. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil Juventus Turín nad AS Rím 2:0. V 13. minúte sa presadil Cristiano Ronaldo, ktorý v prvom polčase nepremenil ďalšie dve vyložené šance.

06.02.2021 22:40
Cristiano Ronaldo, Federico Chiesa Foto: ,
Cristiano Ronaldo a Federico Chiesa po úvodnom góle Juventusu do siete AS Rím.

V prvom prípade zastavila jeho strelu žrď a v druhom pozorný brankár Pau Lopez. V 69. minúte padol na Allianz Stadium druhý gól.

Prihrávka striedajúceho Dejana Kuluševského mierila na Ronalda, no ešte pred portugalským útočníkom ju stihol v sklze do bránky poslať obranca AS Roger Ibanez.

Juventus sa po víťazstve posunul na tretiu priečku tabuľky, kde vystriedal svojho sobotňajšieho súpera. Turínčania strácajú na AC Miláno štyri body a na lídra súťaže Inter Miláno päť.

Futbalisti Sassuola prehrali v domácom zápase so Speziou 1:2. Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín prišiel na ihrisko v drese zdolaného tímu v 39. minúte, keď nahradil Jeremieho Bogu.

V ďalšom stretnutí remizovala Atalanta Bergamo s FC Turín 3:3, FC Janov zásluhou dvoch presných zásahov veterána Gorana Pandeva zdolal SSC Neapol 2:1.

Iba na lavičke náhradníkov sa ušlo miesto slovenskému stredopoliarovi Neapola Stanislavovi Lobotkovi.

Atalanta Bergamo – FC Turín 3:3 (3:2)
Góly: 15. Iličič, 19. Gosens, 21. Muriel – 43. Belotti, 45.+1 Bremer, 85. Bonazzoli

Sassuolo Calcio – Spezia Calcio 1:2 (1:1)
Góly: 25. Caputo – 39. Erlič, 78. Gyasi