, 06.02.2021 17:49, aktualizované: 21:32
Erling Haaland
Hviezda Dortmundu Erling Haaland počas zápasu s Freiburgom. Autor: ,

Slovenský futbalový reprezentant László Bénes má za sebou debut v drese FC Augsburg.

Dvadsaťtriročný stredopoliar nastúpil v základnej zostave a na trávniku bol do 66. minúty, jeho tím však v sobotňajšom domácom súboji 20. kola Bundesligy prehral s VfL Wolfsburg 0:2.

Bénes je v Augsburgu na hosťovaní z Borussie Mönchengladbach, kde nedostával veľa príležitostí.

Po dvoch prehrách si tri body pripísal na svoje konto Bayer Leverkusen, ktorý vyhral nad Stuttgartom v gólovo úrodnom zápase 5:2. Domáci položili základ svojho trimfu už v prvom polčase, keď sa dvakrát strelecky presadil Kerem Demirbay.

Borussia Dortmund, ktorá disponuje druhou najlepšou ofenzívou Bundesligy, dokázala len raz pokoriť defenzívu Freiburgu a prehrala na jeho pôde 1:2. Posledný tím tabuľky Schalke 04 podľahol na svojom trávniku druhému RB Lipsko 0:3.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil 1. FC Kolín, v základnej zostave s Ondrejom Dudom, v porýnskom derby na ihrisku Borussie Mönchengladbach 2:1.

Slovenský reprezentant mal prsty v úvodnom góle „capkov“, keď po jeho prihrávke otvoril už v 3. minúte skóre zápasu Elvis Rexhbecaj. Ten istý hráč potom po zmene strán svojim druhým gólom stanovil aj konečný výsledok zápasu.