Futbalisti FC Barcelona postúpili do semifinále Copa del Rey.

03.02.2021 23:28 , aktualizované: 23:38
Lionel Messi Foto:
Barcelonský kapitán Lionel Messi v zápase s Granadou.

V stredajšom dramatickom štvrťfinálovom stretnutí triumfovali na pôde Granady 5:3 po predĺžení, hoci ešte v závere riadneho hracieho času prehrávali o dva góly.

Favorit bol na pokraji vypadnutia, ale v 88. minúte znížil Antoine Griezmann a v nadstavenom čase vyrovnal Jordi Alba.

Za stavu 2:2 sa išlo do predĺženia, v ktorom dostal Kataláncov do vedenia svojím druhým zásahom v zápase Griezmann.

Najlepší strelci futbalovej histórie Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Tulio Maravilha (Brazília) - 575 gólov,...

Domáci onedlho vyrovnali z jedenástky, na ďalšie góly hostí však už nenašli odpoveď.

V 108. minúte sa autorom toho víťazného stal Frenkie de Jong a o päť minút neskôr pridal poistku druhý dvojgólový strelec Alba.

Medzi elitné kvarteto sa prebojovalo aj Levante, ktoré doma uspelo nad Villarrealom 1:0 pp, keď o výsledku rozhodol v nadstavenom čase predĺženia Marti Roger.

Štvrťfinále Copa del Rey /na jeden zápas/:

UD Levante – FC Villarreal 1:0 pp (0:0)
Gól: 120.+1 Roger

FC Granada – FC Barcelona 3:5 pp (2:2, 1:0)
Góly: 33. Kenedy, 47. Soldado, 103. Fede (z 11 m) – 88. a 100. Griezmann, 90.+2 a 113. Alba, 108. De Jong

Viac na túto tému: #Granada #fc barcelona #Lionel Messi