United sa otriasli veľkolepo. Deväťgólovou šou vyrovnali maximum PL

Futbalisti Manchestru United triumfovali v utorňajšom domácom stretnutí 22. kola najvyššej anglickej súťaže nad FC Southampton vysoko 9:0. Víťazstva sa dočkali po dvoch dueloch a bodovo sa dotiahli na lídra Manchester City, ktorý vedie tabuľku vďaka lepšiemu skóre a má aj dva zápasy k dobru.

02.02.2021 23:19
Manchester United Foto: ,
Hráči Manchestru United oslavujú jeden z deviatich gólov v zápase proti Southamptonu.

Zverenci Oleho Gunnara Solksjaera sa postarali o vyrovnanie najvyššieho víťazstva v histórii Premier League.

Rovnakým pomerom zdolali ich predchodcovia v drese „červených diablov“ Ipswich Town v roku 1995 a 9:0 uspel aj Leicester City práve nad Southamptonom v októbri 2019. K utorňaj­šiemu debaklu prispeli aj dve červené karty v radoch hostí, prvú videl už v 2. minúte Alexandre Jankewitz.

Wolverhampton Wanderers zvíťazil nad Arsenalom Londýn 2:1. Hostia dohrávali s deviatimi hráčmi, po červených kartách museli odísť predčasne do kabín obranca David Luiz aj brankár Bernd Leno.

Faul Luiza potrestal v závere prvého polčasu z pokutového kopu Ruben Neves. O zisku troch bodov pre „vlkov“ rozhodol v 49. minúte Joao Moutinho. Aj v dueli medzi Sheffieldom United a West Bromwichom Albion sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu 2:1.

Newcastle United, na lavičke ktorého sedel slovenský brankár Martin Dúbravka, podľahol Crystal Palace 1:2.

Premier League – 22. kolo:

Wolverhampton Wanderers – Arsenal Londýn 2:1 (1:1)
Góly: 45+5. Neves, 49. Moutinho – 32. Pepe. ČK: 45+3. Luiz, 72. Leno (obaja Arsenal)

Sheffield United – West Bromwich Albion 2:1 (0:1)
Góly: 56. Bogle, 73. Sharp – 41. Phillips

Manchester United – FC Southampton 9:0 (4:0)
Góly: 69. a 90. Martial, 18. Wan-Bissaka, 25. Rashford, 34. Bednarek (vlastný), 39. Cavani, 71. McTominay, 87. Fernandes (z 11 m), 90.+3 James. ČK: 2. Jankewitz, 86. Bednarek (obaja Southampton)

Newcastle United – Crystal Palace 1:2 (1:2)
Góly: 2. Shelvey – 21. Riedewald, 25. Cahill