Klopp opäť tromfol Mourinha. Liverpool v šlágri uťal čiernu sériu

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili vo štvrtkovom šlágri 20. kola anglickej Premier League na ihrisku Tottenhamu Hotspur 3:1 a posunuli sa na štvrté miesto tabuľky. "The Reds" majú na konte 37 bodov, šiesty Tottenham o štyri menej, no zápas k dobru.

28.01.2021 23:04
Roberto Firmino Foto: ,
Roberto Firmino z Liverpoolu otvára skóre zápasu na pôde Tottenhamu.

Prestížny duel mal v úvode rýchly spád a už v tretej minúte mohlo byť 1:1. Sadio Mané však v tutovke ľavačkou zle trafil loptu a na druhej strane neplatil gól Sona Heunga-Mina pre milimetrový ofsajd, ktorý odhalil VAR.

V ďalších minútach mali viac z hry hostia, no na gólové šance sa čakalo až do záveru polčasu. V 43. minúte pokazil Manému radosť brankár Hugo Lloris, no senegalský útočník si to vynahradil v nadstavenom čase, keď si v šestnástke spracoval loptu a posunul ju na gól Robertovi Firmnovi – 0:1.

Jeho prihrávka prešla pomedzi Llorisa a Erica Diera, ktorí zaváhali a spoliehali sa na zákrok toho druhého. Liverpool tak ukončil štvorzápasové čakanie na gól v Premier League.

Príjmy futbalových klubov v minulej sezóne Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Juventus: 397,9 milióna eur.

Tottenham vybehol po prestávke na trávnik už bez Harryho Kanea, ktorý si v úvode zápasu poranil členok, dvakrát ho ošetrovali a nakoniec nemohol pokračovať.

Aj druhý polčas mal divoký začiatok, no už s gólmi. V 47. minúte Lloris len vyrazil Maneho strelu a Trent Alexander-Arnold poslal loptu z prvej do siete. Neprešli ani dve minúty, keď Steven Bergwijn nabil Pierreovi-Emileovi Höjbjergovi a ten strelou spoza šestnástky znížil na 1:2.

Liverpool sa tretíkrát tešil v 56. minúte, rýchly brejk zakončil Mohamed Salah, ale jeho zásah neplatil, keďže VAR odhalil Firminovu ruku v zárodku akcie. Liverpool však nepoľavil v útočných snahách, bol aktívnejší a odmena prišla v 65. minúte.

Po centri z pravej strany chyboval v šestnástke Joe Rodon, keď mu prepadla lopta, a Mane v šanci nezaváhal – 1:3.

Hostia v ďalších minútach bez problémov kontrolovali dianie na ihrisku a ukončil päťzápasové čakanie na výhru v Premier League. Tottenham prehral v lige prvýkrát od 20. decembra.

Jürgen Klopp si pripísal ďalší úspech v konfrontácii so svojím náprotivkom Josém Mourinhom, v 13. kole ligy v polovici decembra Liverpool uspel 2:1.