Škriniar bol ako stena, zahanbujúca prehra pre AC

Futbalisti Atalanty Bergamo zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu 19. kola Serie A na ihrisku AC Miláno 3:0 a lídrovi tabuľky pripravili len druhú prehru v sezóne.

23.01.2021 21:06 , aktualizované: 24.01.2021 17:12
Taliansko Futbal liga AC Miláno Atalanta Foto: ,
Josip Iličič (tretí zľava) oslavuje so spoluhráčmi druhý gól Atalanty v Miláne.

Zaváhanie „rossoneri“ nevyužil druhý Inter, keď len remizoval na pôde Udinese 0:0.

Atalanta bola počas celého zápasu aktívnejšia smerom dopredu a v 26. minúte jej bol odmenou vedúci gól. Robin Gosens nacentroval loptu do šestnástky a tiesnený Cristian Romero ju poslal hlavou do siete.

Krátko po zmene strán zvýšil na 2:0 z penalty Josip Iličič a v 77. minúte uzavrel skóre po rýchlom brejku Duvan Zapata. Atalanta sa vďaka triumfu posunula na štvrté miesto tabuľky, piaty Neapol a šiesty Juventus však odohrali o dva zápasy menej.

Inter v základnej zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom mal v zápase prevahu, ale svoje šance nedokázal dotiahnuť do gólového konca. V tabuľke mu patrí druhé miesto s dvojbodovým mankom za mestským rivalom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Inter (@inter)

Tretí AS Rím vyhral po dramatickom priebehu nad Speziou 4:3. Domáci Rimania viedli v 55. minúte 3:1, no hostia chvíľu na to znížili a v 90. minúte vyrovnal na 3:3 útočník Daniele Verde.

V nadstavenom čase však vyšla AS ešte jedna akcia, keď Leonardo Spinazzola poslal center do šestnástky, Bruno Peres posunul loptu pod seba lepšie postavenému Lorenzovi Pellegrinimu a ten rozhodol o triumfe domácich. AS stráca na Inter štyri body.

Serie A – 19. kolo

SOBOTA

AS Rím – Spezia Calcio 4:3 (1:1)
Góly: 17. a 52. Mayoral, 55. Karsdorp, 90.+2 Pellegrini – 24. Piccoli, 59. Farias, 90. Verde

AC Miláno – Atalanta Bergamo 0:3 (0:1)
Góly: 26. Romero, 53. Iličič (z 11m), 77. Zapata

Udinese Calcio – Inter Miláno 0:0