United gól v úvode nerozladil. Vďaka Pogbovi sú naspäť na čele

20.01.2021 23:30
Paul Pogba
Paul Pogba sa teší so spoluhráčmi z víťazného gólu Manchestru United v zápase proti Fulhamu. Autor: ,

Futbalisti Manchestru United sú na čele tabuľky anglickej Premier League po stredajšom triumfe v dueli 18. kola na ihrisku Fulhamu 2:1.

O víťazstvo United sa postarali Edinson Cavani a Paul Pogba. Fulham viedol od 5. minúty, keď sa presadil Ademola Lookman, no Cavani ešte do prestávky vyrovnal a Pogba výstavnou strelou spoza šestnástky rozhodol v 65. minúte o zisku troch bodov pre favorita.

Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke Fulhamu. United vedú tabuľku s dvojbodovým náskokom pred Manchestrom City a Leicestrom, City majú zápas k dobru.

Manuel
		Neuer (Bayern Mníchov).
Trent
		Alexander-Arnold (Liverpool).
+8Virgil van Dijk
		(Liverpool).

City zvíťazili v stredajšej dohrávke 1. kola nad Aston Villou 2:0. Zaznamenali šiesty triumf za sebou, celkovo neprehrali po desiaty raz v sérii a stratili v tomto období iba štyri body.

Aston Villa vzdorovala favoritovi do 79. minúty, keď otvoril skóre Bernardo Silva. Poistku pridal v závere riadneho hracieho času Ilkay Gündogan, ktorý premenil jedenástku. Hostia mali od 81. minúty vylúčeného trénera Deana Smitha.

Premier League – streda

dohrávka 1. kola:

Manchester City – Aston Villa 2:0 (0:0)
Góly: 79. B. Silva, 89. Gündogan (z 11 m), ČK: 81. Smith (Aston Villa) mimo ihriska