Dúbravka sa vrátil a odolával veľkoklubu. Newcastle však končí

09.01.2021 21:24
Martin Dúbravka, Newcastle, Arsenal
Martin Dúbravka zasahuje proti jednej zo šancí Arsenalu. Autor: ,

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka odchytal po zranení prvý zápas v tejto sezóne.

Jeho Newcastle však prehral v sobotnom stretnutí 3. kola Pohára FA na ihrisku Arsenalu 0:2 po predĺžení a so súťažou sa rozlúčil.

Dúbravka absentoval od septembra, ale v zápase niekoľkokrát podržal svoj tím a celkovo si pripísal sedem zákrokov.

Newcastle odolával „kanonierom“ až do 109. minúty, keď sa presadil Emile Smith Rowe, definitívne spečatil postup Londýnčanov v 117. minúte Pierre-Emerick Aubameyang.

eur.

Viac dôvodov na radosť mal ďalší slovenský brankár Marek Rodák, ktorý pomohol Fulhamu k postupu do 4. kola Pohára FA.

Jeho tím zdolal domáci Queens Park Rangers 2:0 po predĺžení, Rodák sa na triumfe podieľal piatimi zákrokmi.

Veľký triumf dosiahlo Chorley FC zo šiestej najvyššej súťaže. Polomatérsky klub zdolal druholigové Derby County 2:0 a prvýkrát v histórii sa predstaví v 4. kole.

K prekvapujúcemu triumfu prispela aj značná „covidová“ maródka v tíme Derby, ktoré trénuje bývalý anglický reprezentant Wayne Rooney.

Úspech hráčov Chorley FC má aj ďalší rozmer. V dôsledku koronavírusu prišiel klub o značné finančné prostriedky.

Vďaka postupu však zarobil takmer 200-tisíc libier a podľa majiteľa Terryho Robinsona tieto peniaze významne pomôžu zaistiť jeho budúcnosť.

20. Sheffield United 19 1 2 16 10:32 5
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.