Rýchlo a zbesilo. Škriniarovci spravili s Crotone krátky proces

Futbalisti Interu Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zdolali v úvodnom nedeľnom stretnutí 15. kola talianskej Serie A doma Crotone 6:2 a dostali sa na čelo tabuľky.

03.01.2021 14:54
Milan Škriniar Foto: ,
Milan Škriniar sa snaží prebiť pomedzi dvoch obrancov Crotone.
debata (2)

Mestský rival AC stráca na zverencov Antonia Conteho dva body, no podvečer ho čaká zápas na ihrisku Beneventa.

Lepšie do zápasu vstúpili hostia, ktorí zásluhou Niccolu Zanellata po rohovom kope otvorili skóre. Už v 20. minúte však vyrovnal Lautaro Martinez a po pol hodine hry Inter viedol po vlastnom góle Lucu Marroneho. Vo vyrovnanom zápase stihlo Crotone do polčasu vyrovnať na 2:2.

V druhom dejstve však prišla kanonáda domácich. Ďalšie dva góly pridal argentínsky útočník Martinez, po jednom Romelu Lukaku a marocký obranca Achraf Hakimi.

Serie A – 15. kolo:

Inter Miláno – FC Crotone 6:2 (2:2)
Góly: 20., 59. a 78. Martinez, 31. Marrone (vlastný), 64. Lukaku, 87. Hakimi – 12. Zanellato, 36. Golemič (z 11 m)
M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas

AS Rím – Sampdoria Janov 1:0 (0:0)
Gól: 72. Džeko

Atalanta Bergamo – Sassuolo Calcio 5:1 (2:0)
Góly: 11. a 49. Zapata, 45. Pessina, 57. Gosens, 67. Muriel – 75. Chiriches
L. Haraslín (Sassuolo) nastúpil v 84. min.

Cagliari Calcio – SSC Neapol 1:4 (0:1)
Góly: 60. Pedro – 25. a 62. Zieliňski, 74. Lozano, 86. Insigne (11m), ČK: 65. Lykogiannis (Cagliari)