V akcii boli dvaja Slováci. Jeden sa radoval, druhý nie

Futbalisti Bayeru Leverkusen prekvapujúco prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v novom kalendárnom roku na pôde Eintrachtu Frankfurt 1:2.

02.01.2021 20:42
Germany Soccer Bundesliga Foto: ,
Matteo Guendouzi (vľavo) sa teši z gólu proti Schalke 04.

Nevyužili tak možnosť posunúť sa aspoň na jeden deň na čelo neúplnej ligovej tabuľky nemeckej Bundesligy. Na vedúci Bayern Mníchov, ktorý v 14. kole v nedeľu privíta Mainz, aj naďalej strácajú dva body.

Leverkusen zaznamenal iba druhú prehru v sezóne, tá prvá prišla v predchádzajúcom ligovom zápase proti Bayernu. Frankfurt naopak nadviazal na predvianočnú výhru v Augsburgu a získal tri body iba druhýkrát z uplynulých jedenástich duelov.

1. FC Kolín podľahol doma Augsburgu 0:1, o jediný presný zásah zápasu sa postaral v 77. minúte Brazílčan Iago. Za domácich odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Ondrej Duda.

László Bénes sa nedostal na trávnik v drese Borussie Mönchengladbach, no jeho tím zvíťazil na pôde Bielefeldu 1:0. Postaral sa o to švajčiarsky útočník Embolo, ktorý skóroval v 58. minúte. Borussia ukončila štvorzápasovú sériu bez víťazstva, v tabuľke jej patrí siedma priečka.

Hertha Berlín si po troch zápasoch opäť pripísala víťazstvo, keď si poradila so Schalke 3:0. Na kraji obrany Herthy nastúpil od začiatku slovenský reprezentant Peter Pekarík a tréner Bruno Labbadia ho vystriedal až v 82. minúte po treťom góle. Klub z Gelsenkirchenu stále nezvíťazil a patrí mu posledná priečka so ziskom štyroch bodov. Hertha je dvanásta.