Arsenal v derby zastavil negatívnu sériu. Vardy rozosmútil United

Futbalisti Arsenalu Londýn pretrhli v anglickej Premier League šnúru ôsmich zápasov bez víťazstva.

26.12.2020 15:55 , aktualizované: 23:00
Jamie Vardy Foto: ,
Jamie Vardy.

V sobotňajšom londýnskom derby zdolali na domácom ihrisku FC Chelsea 3:1. Hostia po prehre spadli v neúplnej tabuľke na 6. miesto, Arsenal poskočil na 14. pozíciu.

Arsenal sa v lige naposledy tešil z triumfu 1. novembra, keď zdolal na Old Trafforde futbalistov Manchestru United 1:0. Zverenci Mikela Artetu pritom nemali pred zápasom ideálnu pozíciu.

Pred zápasom klub informoval, že obranca Gabriel nastúpil do karantény, pretože bol v kontakte s človekom s pozitívnym testom na koronavírus. Dobre sa necítili ani David Luiz a Willian, obaja však nedávno mali podľa klubu negatívny test.

Do zápasu však nastúpiť nemohli a podľa informácií z tábora „kanonierov“ budú ich stav naďalej monitorovať. Ľahšie zranenie trápilo aj kapitána Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý zostal na lavičke náhradníkov.

Prvú šancu mali hostia po priamom kope, ale Mason Mount opečiatkoval iba žrď. V 35. minúte premenil penaltu Alexandre Lacazette a Arsenal viedol. Minútu pred koncom polčasu Granit Xhaka z priameho kopu zvýšil na 2:0. Po prestávke strelil lišiacky tretí gól Bukayo Saka a Arsenal mal potom aj ďalšie šance.

Záver však hostia dokázali zdramatizovať, keď v 85. minúte Tammy Abraham znížil na 1:3. V nadstavenom čase potom Jorginho kopal penaltu, Bernd Leno ju však zneškodnil a „kanonieri“ mohli oslavovať.

Top jedenástka všetkých čias (France Football) Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Lev Jašin (vľavo).

Remízový šláger

Futbalisti Leicestru City remizovali v šlágri s Manchestrom United 2:2.

Gólový účet stretnutia otvoril v 23. minúte Marcus Rashford. Z pravej strany vystrelil pozdĺž pokutového územia stredopoliar Daniel James, k lopte sa vzápätí dostal Bruno Fernandes, ktorý ľahkým dotykom zmenil trajektóriu lopty a poslal ju do pokutového územia.

Útočník hostí vzápätí nedal brankárovi Kasperovi Schmeichelovi šancu. Domáci vyrovnali v 31. minúte, keď Harvey Barnes prekonal ľavačkou Davida de Geu strelou k ľavej žrdi.

Po prestávke vrátil hosťom vedenie Bruno Fernandes, ale posledné slovo mal domáci Jamie Vardy, ktorý päť minút pred koncom upravil dvanástym gólom v sezóne na konečných 2:2.

V ďalšom dueli zdolala Aston Villa na domácom trávniku Crystal Palace 3:0. Hostia hrali celý druhý polčas presilovku, pretože na konci prvej 45-minútovky išiel predčasne pod sprchy Tyrone Mings. Domáci však aj napriek tomu dali ešte dva góly.

Fulham doma remizoval so Southamptonom 0:0, slovenský brankár Marek Rodák sedel celý zápas na lavičke domáceho tímu.

Najlepší futbalisti roka 2020 (Guardian) Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Virgil van Dijk (Liverpool).

Newcastle United v bránke bez slovenského reprezentanta Martina Dúbravku prehral na pôde Manchestru City 0:2. Everton zvíťazil na ihrisku Sheffieldu United 1:0 a v tabuľke sa dostal na druhé miesto o bod pred Leicester.