Škriniar bol oporou Interu. AC Miláno pomohol historický gól

Futbalisti Interu Miláno v zostave aj so slovenským obrancom Milanom Škriniarom si pripísali šieste víťazstvo za sebou v talianskej Serie A. V nedeľu v zápase 13. kola zdolali nováčika zo Spezie 2:1. Škriniar odohral celý duel.

20.12.2020 17:38 , aktualizované: 22:48
Milan Škriniar, Romelu Lukaku Foto: ,
Milan Škriniar a strelec Romelu Lukaku sa tešia z gólu Interu.

Za „modro-čiernych“ sa po prestávke presadil po rýchlom protiútoku marocký obranca Aschraf Hakimi v 51. minúte a belgický zakončovateľ Romelu Lukaku z pokutového kopu v 71. minúte. Hostia iba znížili v úplnom závere zásluhou Roberta Piccoliho.

Vedúci tím ligy AC Miláno po dvoch remízach opäť zvíťazil, keď uspel na ihrisku Sassuola 2:1. Oba svoje góly dal už v prvej polhodine.

Rafael Leao otvoril skóre duelu po rekordných šiestich sekundách sa dosiahol najrýchlejší gól v histórii Serie A.

Portugalčan tak prekonal Paola Poggiho, ktorý podľa AP v roku 2001 skóroval za Piacenzu proti Fiorentine po ôsmich sekundách.

Domáci znížili až v závere, na ich lavičke presedel celý duel slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín.

Najdrahší európski obrancovia Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
1. Trent Alexander-Arnold (Anglicko, Liverpool)...

AC je na čele tabuľky o bod pred Interom. FC Turín remizoval v úvodnom nedeľnom zápase na domácej tráve s FC Bologna 1:1.

Atalanta Bergamo strelila AS Rím v druhom polčase štyri góly a triumfovala 4:1. Rimania tak premrhali šancu bodovo sa dotiahnuť na tretí Juventus Turín a patrí im štvrtá priečka v tabuľke.

Lazio Rím doma zdolalo SSC Neapol 2:0, v drese hostí naskočil do hry v 64. minúte slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka a videl žltú kartu. Neapol je piaty, Lazio ôsme.