Duda sa vrátil do základnej zostavy. Bayern spasil Lewandowski

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v šlágri 13. kola nemeckej Bundesligy na pôde Bayeru Leverkusen 2:1 a zakončia rok na čele tabuľky.

19.12.2020 17:40 , aktualizované: 20.12.2020 20:04
Robert Lewandowski Foto: ,
Robert Lewandowski.

O triumfe Bavorov rozhodol v záverečných sekundách nadstaveného času svojím druhým gólom Robert Lewandowski. Po krátkej vianočnej prestávke sa súťaž opäť naplno rozbehne 2. januára.

Bayer sa ujal vedenia v 14. minúte po peknom voleji Patricka Schicka. Český útočník mohol v 28. minúte zvýšiť na 2:0, jeho gól však neplatil pre ofsajd.

V závere prvého polčasu po chybnej rozohrávke domácich sa po centri do šestnástky dostal k lopte Robert Lewandowski a hlavou do odkrytej bránky vyrovnal na 1:1.

Držiteľ ceny pre Hráča FIFA za rok 2020 napokon zabezpečil pre Bayern cenné tri body. V tretej minúte nadstaveného času poľský kanonier vystrelil z ľavej strany šestnástky a jeho pokus zrazil Edmond Tapsoba do protismeru brankára Lukáša Hrádeckého.

Futbalisti 1. FC Kolín v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom remizovali v 13. kole nemeckej Bundesligy na ihrisku RB Lipsko 0:0.

Duda odohral celý zápas. Nulu na konte víťazstiev má stále Schalke 04, ktoré prehralo na svojom štadióne s nováčikom Arminiou Bielefeld 0:1.

Prehru Borussie Mönchengladbach s Hoffenheimom 1:2 sledoval z lavičky domáceho tímu László Bénes.

Po štyroch prehrách v rade si tri body na svoje konto pripísal Werder Brémy, ktorý zvíťazil na pôde ďalšieho tímu z dna tabuľky Mainzu 1:0 vďaka gólu striedajúceho Erena Dinkciho v 90. min.

V nedeľnom 13. kole nemeckej futbalovej Bundesligy prehrala Hertha Berlín, v základnej zostave s Petrom Pekaríkom, na ihrisku Freiburgu 1:4. Slovenský reprezentačný obranca hral do 74. minúty.

Bundesliga – 13. kolo:

VfL Wolfsburg – VfB Stuttgart 1:0 (0:0)
Gól: 49. Brekalo

SC Freiburg – Hertha Berlín 4:1 (1:0)
Góly: 7. Grifo, 59. Demirovic, 67. Guide, 90.+4 Petersen (z 11 m) – 52. Lukebakio
P. Pekarík (Hertha) hral do 74. min.

Bayer Leverkusen – Bayern Mníchov 1:2 (1:1)
Góly: 14. Schick – 43. a 90-+3 Lewandowski

RB Lipsko – 1. FC Kolín 0:0
O. Duda (Kolín) hral celý zápas

Borussia Mönchengladbach – Hoffenheim 1:2 (1:0)
Góly: 34. Stindl (z 11 m) – 75. Kramarič, 86. Sessegnon. ČK: 79. Thuram (Mönchengladbach).