Gelsenkirchen nevyhral už 28 zápasov. Bayern spasil Lewandowski

Futbalisti Bayeru Leverkusen vyhrali v stredajšom zápase 12. kola nemeckej bundesligy na ihrisku 1. FC Kolín nad Rýnom vysoko 4:0 a udržali si pozíciu lídra.

16.12.2020 21:01 , aktualizované: 22:58
Schalke, tréning Foto: ,
Futbalisti Schalke pri tréningu.

Kolín nebodoval prvýkrát po troch zápasoch, v zostave „capkov“ pre trest za červenú kartu z minulého kola chýbal slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Tri body si pripísal aj druhý Bayern, obhajca titulu otočil duel s Wolfsburgom a vďaka dvom gólom kanoniera Roberta Lewandowského vyhral 2:1.

Hostia viedli od 5. minúty po zásahu Maximiliana Philippa, ale poľský útočník v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal a päť minút po zmene strán strelil víťazný gól. Na Leverkusen stráca Bayern jeden bod.

Kontakt s čelom tabuľky si udržalo aj Lipsko, ktoré vďaka gólu Yussufa Poulsena vyhralo v Hoffenheime 1:0 a za Bayernom je len o skóre. Jeden gól padol aj v Bielefelde, kde Augsburg vyhral 1:0. V 85. minúte rozhodol Jeffrey Gouweleeuw.

V slabých výkonoch pokračujú futbalisti Schalke 04, ktorí prehrali s Freiburgom 0:2 a ostali tak na poslednom 18. mieste. Na víťazstvo v bundeslige čakajú hráči z Gelsenkirchenu už 28 zápasov a natiahli tak negatívny klubový rekord.

Ligový rekord v sérii zápasov bez víťazstva drží už 54 rokov Tasmania Berlín, ktorej hráči čakali na jej zlomenie 31 duelov.

Oba góly padli až po zmene strán a oba strelil maďarský reprezentant Roland Sallai. V 50. minúte sa presadil hlavou a o 18 minút neskôr zblízka pravačkou. Schalke sa krčí na dne tabuľky so štyrmi bodmi, Freiburg je jedenásty.

Bayern Mníchov – VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)
Góly: 45+1. a 50. Lewandowski – 5. Philipp

Arminia Bielefeld – FC Augsburg 0:1 (0:0)
Gól: 85. Gouweleeuw

TSG 1899 Hoffenheim – RB Lipsko 0:1 (0:0)
Gól: 59. Poulsen

1. FC Kolín nad Rýnom – Bayer Leverkusen 0:4 (0:2)
Góly: 8. Weiser, 10. Diaby, 54. Schick, 58. Wirtz