Definitívny koniec Guľu? Plzeň prehajdákala dvojgólový náskok

Futbalisti Viktorie Plzeň neudržali dvojgólový náskok z prvého polčasu a v sobotňajšom súboji 11. kola českej ligy prehrali na ihrisku Jablonca 2:3.

12.12.2020 20:53 , aktualizované: 13.12.2020 20:35
Guľa tréner futbal Foto: ,
Adrián Guľa ako tréner MŠK Žilina v sezóne 2017/18.

Zverenci slovenského trénera Adriana Guľu inkasovali v druhom dejstve tri góly v rozpätí 20 minút.

V drese Viktorie nastúpil v 85. minúte Slovák Miroslav Káčer, za domácich nastúpili v základe stredopoliar Jakub Považanec a útočník Ivan Schranz. Jablonec natiahol sériu víťazstiev už na štyri zápasy a v tabuľke figuruje na druhom mieste.

Naopak Plzeň pokračuje v hernom trápení, v uplynulých štyroch stretnutiach získala iba bod a patrí jej až šiesta priečka.

Futbalisti Českých Budějovíc remizovali na domácej pôde s Karvinou 1:1. Blízko druhého víťazstva v sezóne bola Opava, v závere však Christ Junior Tiéhi nepremenil penaltu a duel s Mladou Boleslavou sa tak skončil nerozhodne 2:2.

Slavia ani Sparta nezaváhali

V úvodnom nedeľňajšom zápase 11. kola českej futbalovej ligy zvíťazila Sparta Praha na pôde Slovácka 2:1.

Úradujúci majster Salvia Praha zvíťazil nad Libercom 3:0, keď sa o dva góly „zošívaných“ postaral 19-ročný Senegalčan Abdallah Sima a jeden presný zásah pridal Nigérijčan Peter Olayinka.

Česká liga – 11. kolo

SOBOTA

1. FK Příbram – FC Fastav Zlín 1:0 (0:0)
Gól: 72. Tregler

• M. Hlinka hral celý zápas, M. Rakovan (obaja Zlín) bol na lavičke náhradníkov

České Budějovice – MFK Karviná 1:1 (0:1)
Góly: 64. Brandner – 7. Qose

• M. Králik hral celý zápas, L. Skovajsa hral celý zápas, K. Mészáros hral do 50. min, L. Jánošík (všetci České Budějovice) bol na lavičke náhradníkov – D. Guba nastúpil v 59. min, R. Mikuš hral od 82. min, M. Janečka bol na lavičke náhradníkov, L. Čmelík (všetci Karviná) bol na lavičke náhradníkov

Slezský FC Opava – FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)

Slovácko – Sparta Praha 1:2 (1:1)
Góly: 14. Juřečka – 16. Juliš, 84. Pavelka.

• P. Bajza odchytal celý zápas, P. Šimko bol na lavičke náhradníkov, M. Tomič (všetci Slovácko) bol na lavičke náhradníkov – D. Hancko odohral celý zápas, L. Štetina (obaja Sparta) pre zranenie nefiguroval na zápasovej súpiske

Slavia Praha – Liberec 3:0 (2:0)
Góly: 23., 75. Sima, 45.+1 Olayinka.