Salah spasil Liverpool, na čele stále Tottenham

Sobotňajšie manchesterské derby United - City v rámci 12. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa skončilo nerozhodne 0:0.

12.12.2020 20:45 , aktualizované: 13.12.2020 22:49
Pogba Manchester Foto: ,
Paul Pogba (Manchester United) a Riyad Mahrez (Manchester City) v súboji o loptu.

United zaznamenali prvú bodovú stratu po predošlých štyroch víťazstvách, v tabuľke Premier League sú na 7. mieste o bod a jednu priečku pred mestským rivalom.

V opatrnom a na gólové šance chudobnom stretnutí mohli „Citizens“ rozhodnúť o zisku troch bodov v 69. minúte, pokus Kevina de Bruyneho pred odkrytou bránou však v poslednej chvíli zrazil domáci kapitán Harry Maguire.

V závere sa pred šestnástkou súpera uvoľnil do šance Bruno Fernandes, ale ani jeho jedovatý pokus nezmenil bezgólové skóre, keď namieril tesne vedľa žrde.

Hráči Newcastlu United zvíťazili doma nad West Bromwichom Albion 2:1. Na expresný gól paraguajského krídelníka Miguela Almirona z prvej minúty odpovedal po zmene strán hosťujúci Darnell Furlong. Posledné slovo však mali „straky“, ktorých triumf vystrieľal v 82. minúte Dwight Gayle.

WBA sa nevyhrabal z pásma zostupu, Newcastle je v tabuľke priebežne jedenásty. Na súpiske United pre zranenie stále chýbal slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý stál naposledy medzi žrďami ešte koncom júla.

Wolverhampton Wanderers v prvom stretnutí sobotňajšieho programu prehral na svojom štadióne s Aston Villou 0:1.

Hostia z Birminghamu, ktorí hrali od 85. minúty bez vylúčeného brazílskeho stredopoliara Douglasa Luiza, dokázali napriek početnej nevýhode strhnúť víťazstvo na svoju stranu vďaka premenenej jedenástke Anwara El-Ghaziho v nadstavenom čase.

V neúplnej tabuľke sa posunuli pred svojho sobotňajšieho súpera na 9. priečku, Wolverhampton zaostáva o bod a je dvanásty.

Tottenham i Liverpool len remizovali

Futbalisti Tottenhamu Hotspur remizovali v nedeľnom stretnutí najvyššej anglickej súťaže na ihrisku Crystal Palace 1:1. Hostia otvorili skóre v prvom polčase vďaka Harrymu Kaneovi, ale o dva body ich obral v 81. minúte Jeffrey Schlupp.

Hráči Sheffieldu United sa nedočkali víťazstva ani v 12. kole. V nedeľnom stretnutí podľahli v Southamptone 0:3 a s jediným bodom sú na dne ligovej tabuľky. Domáci naplno bodovali po dvoch zápasoch.

Úradujúci majster FC Liverpool remizoval na ihrisku Fulhamu 1:1. Bod pre hostí zachránil v 79. Mohamed Salah, ktorý premenil jedenástku. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov.

Futbalisti londýnskeho Arsenalu nevyhrali v Premier League po piaty raz za sebou. Na svojom ihrisku podľahli Burnley 0:1 a v tabuľke figurujú až na 15. mieste.

Domácim skomplikoval situáciu moment z 58. minúty, keď videl Granit Xhaka po intervencii VAR červenú kartu. O troch bodoch pre hostí rozhodol ďalší nešťastný moment z pohľadu Arsenalu, keď si dal vlastný gól Pierre-Emerick Aubameyang.

Leicester City doma zdolal Brighton 3:0. „Líšky“ rozhodli v prvom polčase, keď sa medzi 27. a 44. minútou dvakrát presadil James Maddison a jeden zásah pridal Jamie Vardy.

Premier League – 12. kolo

SOBOTA

Manchester United – Manchester City 0:0

Newcastle United – West Bromwich Albion 2:1 (1:0)
Góly: 1. Almiron, 82. Gayle – 50. Furlong

• M. Dúbravka (Newcastle) nefiguroval v zápise o stretnutí

Wolverhampton Wanderers – Aston Villa 0:1 (0:0)
Gól: 90.+4 El-Ghazi (z 11 m), ČK: 90.+5 Moutinho po druhej ŽK – 85. Luiz po druhej ŽK

FC Everton – FC Chelsea Londýn 1:0 (1:0)
Gól: 22. Sigurdsson (z 11 m)