30.11.2020 11:35
Edinson Cavani
Edinson Cavani sa teší z gólu Manchestru United. Autor: ,

Futbalista Manchestru United Edinson Cavani čelí hrozbe trestu za rasistický výraz, ktorý mal použiť na sociálnej sieti.

Po dvoch góloch do siete Southamptonu v nedeľňajšom zápase 10. kola Premier League sa poďakoval followerovi na Instagrame slovami „gracias negrito“.

Uruguajský útočník medzičasom svoj príspevok vymazal, no zrejme ani to ho nezachráni od minimálne trojzápasového dištancu, uviedla agentúra DPA.

Výraz „negrito“ – v preklade zo španielčiny černoch, alebo černoško – použil pred deviatimi rokmi Luis Suarez, vtedajší kanonier FC Liverpool ním označil Patricea Evru z Manchestru United. Anglická futbalová asociácia (FA) mu za to vystavila osemzápasovú stopku.

km/h.

Manchester United prehrával na pôde Southamptonu po polčase 0:2, ale v tom druhom sa mu podarilo zápas otočiť, keď obrat režíroval práve Cavani.

V 60. minúte prihral na gól Brunovi Fernandesovi a potom dvomi presnými zásahmi rozhodol o zisku troch bodov pre hostí. Víťazný gól vsietil v tretej minúte nadstaveného času.

20. Sheffield United 19 1 2 16 10:32 5
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.