Real strmhlav padá, Zidane netuší, čo sa deje: Nemám na to vysvetlenie

Futbalisti Realu Madrid pokračujú v slabých výkonoch v španielskej lige. V sobotu večer senzačne prehrali doma s Alaves 1:2 a v La Lige nevyhrali tretíkrát za sebou.

29.11.2020 11:34
Zinedine Zidane Foto: ,
Zinedine Zidane musí nájsť cestu z krízy.

V tabuľke je Real štvrtý o šesť bodov za vedúcim Realom Sociedad, druhým Atleticom Madrid, ktoré má navyše zápas k dobru a Villarrealom.

„Nemám na to žiadne vysvetlenie. Sme veľmi nedôslední. Musíme to okamžite zmeniť,“ povedal tréner „bieleho baletu“ Zinedine Zidane podľa agentúry AP. Alaves otvoril skóre už v 5. minúte, keď jedenástku za ruku Nacha premenil Lucas Pérez.

Ešte v prvom polčase prišla pre Real ďalšia pohroma. Z ihriska pre zranenie odišiel v 28. minúte belgický reprezentant Eden Hazard, keď si pri odchode držal koleno. Podľa trénera Realu Zinedinea Zidanea však nejde o nič vážne: „Je to len narazené, nejde o svalové zranenie.“

Krátko po zmene strán viedli hostia 2:0, keď veľký kiks brankára Thibaulta Courtoisa potrestal v 49. minúte Joselu. Stredopoliar Alavesu vystihol rozohrávku belgického brankára a bez problémov zasunul loptu do opustenej brány. Real už len znížil, keď v 86. minúte upravil na 1:2 dorážkou zblízka Casemiro. V 96. minúte mohol vyrovnať Isco, ale jeho strela len obtrela hornú žrď.

V Lige majstrov vyhral Real v strede týždňa na ihrisku Interu Miláno, ale v lige pokračuje v zlých výkonoch. Bola to desiata ligová prehra obhajcu titulu po návrate Zidanea na lavičku v marci 2019. „La Liga je najlepšia súťaž na svete, každý tím má veľkú kvalitu. Keď nedáte góly, súper to potrestá,“ povedal Casemiro pre espn.com.

Alaves neprehral v lige už piaty zápas za sebou, po troch remízach vrátane 1:1 s Barcelonou sa tešil z víťazstva a v tabuľke sa vyšvihol na 9. miesto. „Bolo to zaslúžené víťazstvo. Mohli sme streliť aj viac gólov, ale nepremenili sme dobré šance. Som na náš tím hrdý,“ povedal tréner Alaves Pablo Machin.

V opačnej pozícii ako Real je jeho mestský rival Atletico. Tím Diega Simeoneho vyhral po vlastnom góle Toniho Lata v 79. minúte vo Valencii 1:0 a natiahol víťaznú sériu v lige na šesť zápasov. Celkovo neprehralo Atletico v španielskej lige už 25 duelov.

Všetky tímy v španielskej lige si pred zápasmi uctili minútou ticha pamiatku zosnulej argentínskej futbalovej legendy Diega Maradonu.