Slabý Messi, zranená hviezda. Problémy Barcelony pokračujú

Futbalisti Atletica Madrid vyhrali v sobotňajšom šlágri 10. kola La Ligy nad FC Barcelona 1:0 a prerušili dlhú sériu neúspechov s katalánskym rivalom.

22.11.2020 09:56
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi bol v zápase s Atléticom nevýazný.

Nad Barcelonou vyhrali po viac ako desiatich rokoch, keď o ich víťazstve rozhodol v nadstavenom čase prvého polčasu Yannick Carrasco.

Belgický stredopoliar sa dostal k lopte po chybe Gerrarda Piqueho, využil zlé vybehnutie brankára Marca-Andreho ter Stegena, ktorému nasadil „jasličky“ a z diaľky skóroval do opustenej brány.

„Máme veľkú radosť, pretože sme nad Barcou dlho nevyhrali,“ povedal Carrasco pre agentúru AP. Trénera Barcelony Ronalda Koemana lacný gól hneval.

„Veľký tím nemôže takto inkasovať. Najmä v obrane sa musíme veľmi zlepšiť,“ povedal kormidelík Kataláncov.

Najlepšie zarábajúci futbalisti sveta Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Kylian Mbappé (Fr., Paríž St. Germain) -...

Barcelona po zmene strán vyvinula tlak, ale nemala veľké šance. Najväčšiu mal obranca Clement Lenglet, ale jeho hlavičku zneškodnil slovinský brankára Jan Oblak.

Kapitán Barcy Lionel Messi podal nevýrazný výkon, napriek tomu mohol v závere prvého polčasu otvoriť skóre, ale stroskotal na Oblakovi.

Atletico má po tomto víťazstve pred Barcelonou už deväťbodový náskok a delí sa o prvé miesto s Realom Sociedad, ktorý hrá v nedeľu v Cadize.

Barca klesla na 10. miesto. „Bodový rozdiel je naozaj veľký. Je pred nami ešte veľa zápasov, ale potrebujeme sériu víťazstiev, aby sme sa dostali hore,“ povedal Koeman.

Atletico vyhralo nad Barcelonou prvýkrát od 14. februára 2010, keď už na zdemolovanom štadióne Vincenteho Calderona vyhralo 2:1.

Zostrih zo zápasu Atlético - FC Barcelona.

Odvtedy sa rivali stretli dvadsaťkrát, z toho Barcelona vyhrali v štrnástich prípadoch. Barcelona je posledným tímom, ktorý zdolal Atletico v jeho domácom prostredí.

Na Wanda Metropolitano Stadium vyhrala v decembri 1:0. Odvtedy Atletico neprehralo doma 19 zápasov a celkovo natiahlo sériu bez prehru v lige na 24 duelov.

Naposledy ťahali zverenci Diega Simeoneho za kratší koniec vo februári, keď prehrali v mestskom derby s Realom Madrid na štadióne Santiaga Bernabeua.

V drese Atletica sa prvýkrát proti svojim bývalým spoluhráčom mohol predstaviť útočník Luis Suarez, ktorého nechal Koeman v lete odísť, ale uruguajský kanonier nemohol nastúpiť pre pozitívny test na COVID-19, ktorý mal na reprezentačnom zra­ze.

Z rovnakých príčin absentoval aj jeho krajan, čerstvá akvizícia Atletica Luca Torreira. Barcelone chýbal skúsený stredopoliar Sergio Busquets, ktorý si v drese Španielska poranil koleno v Lige národov.

Najlepší futbalisti svojich dekád Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
1920 - 1930: Španiel Ricardo Zamora.

Okrem prehry mrzí Barcelonu aj zranenie stopéra Piqueho, ktorému v druhom polčase spadol na pravé kolena Angel Correa.

Pique opustil ihrisko v 63. minúte v bolestiach za pomoci lekárov. Na pravé koleno nemohol došliapnuť a viackrát si dával ruky na tvár.

Je preto podozrenie, že môže ísť o vážnejšie zranenie. Krátko pred koncom duelu sa zranil aj Sergi Roberto.