Tri penalty, pri všetkých bol VAR. Zidane po fiasku nehľadal výhovorky

, 09.11.2020 09:59
Thibaut Courtois
Brankár Realu Madrid Thibaut Courtois a oslavujúci hráči Valencie. Autor: ,

Futbalisti Realu Madrid nemajú v ostatnom období na ružiach ustlané. V nedeľu večer v španielskej La Lige utrpeli najvyššiu prehru za ostatné dva roky, keď na pôde Valencie podľahli domácemu tímu 1:4.

Predtým naposledy o tri góly podľahli v lige Eibaru 0:3 v novembri 2018, ešte v tom istom roku v Lige majstrov podľahli aj CSKA Moskva tiež 0:3.

V tabuľke najvyššej španielskej súťaže klesol „biely balet“ na 4. priečku, aktuálne má 16 bodov, stráca na vedúci San Sebastián štyri body a má jeden duel k dobru.

V porovnaní s najväčším rivalom FC Barcelona je na tom Real lepšie, má na svojom konte o päť bodov viac a jeden zápas navyše.

V nedeľu večer na štadióne Mestalla bol hrdinom domáci stredopoliar Carlos Soler, ktorý zaznamenal hetrik. Zaujímavosťou je, že všetky tri góly strelil z pokutového kopu.

Podľa španielskych štatistikov sa v tomto storočí stal vôbec prvým hráčom La Ligy, ktorý zaznamenal tri góly v jednom zápas z pokutového kopu.

Podľa denníka La Vanguardia sa zase premiérovo v histórii stalo, že v jednom súboji sa proti „kráľovskému“ Realu kopali až tri penalty.

Hostia síce viedli od 23. minúty zásahom Karima Benzemu, no vzápätí Valencii neuznali vyrovnávajúci gól. Domácich však nezlomilo a napriek prevahe súpera boli mimoriadne efektívni.

Ešte pred prestávkou Soler z penalty vyrovnal a tesne pred polčasom si hosťujúci Raphael Varane strelil vlastný gól. Po zmene strán po faule Marcela a hre rukou Sergia Ramosa v pokutovom území dostal Soler ešte dvakrát penaltovú príležitosť a ani raz sa nemýlil.

Valencia pred duelom proti Realu nezvíťazila v štyroch stretnutiach za sebou, tri body tak potrebovala ako soľ. Madridčania počas víkendu nemali k dispozícii napríklad Edena Hazarda či Casemira, obaja totiž mali pozitívny test na koronavírus a putovali do domácej izolácie.

„Keď som opakovane prichádzal kopnúť penaltu, neváhal som. Rozhodol som sa ísť k lopte opäť, pretože som si veril stále viac,“ prezradil po súboji autor hetriku.

Zaujímavosťou tiež je, že systém videoasistenta rozhodcu (VAR) bol k permanencii pri všetkých zásahoch domácich a vždy potvrdil či už gól domácich alebo správnosť nariadenia pokutového kopu.

Messi.

„V tomto zápase nám všetko vychádzalo úplne zle. Tri penalty, k tomu vlastný gól… Je náročné niečo také vysvetliť,“ zhodnotil kouč hostí Zinedine Zidane.

„Na toto neexistuje žiadne ospravedlnenie, žiadne výhovorky. Bol to z našej strany veľmi zlý zápas, veľmi zlý deň. Musíme byť pevnejší v defenzíve. Keď sa nám to podarí, vpredu máme dostatok kvality, aby sme rozhodovali zápasy,“ tvrdí Zidane, ktorý sa obáva aj o zdravotný stav Benzemu. Ten musel štvrťhodinu pred koncom opustiť ihrisko pre zranenie.

20. Celta Vigo 10 1 4 5 8:19 7
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.