Šláger v Manchestri bez víťaza, facka pre Arsenal. Ligu už vedie Leicester

08.11.2020 19:36, aktualizované: 22:28
Mohamed Salah, Aymerico Laporte
Hviezda Liverpoolu Mohamed Salah pred Aymericom Laportem z Manchestru City. Autor: ,

Futbalisti domáceho Manchestru City a majstrovského FC Liverpool remizovali v nedeľňajšom šlágri 8. kola najvyššej anglickej súťaže 1:1.

Mohamed Salah premenil v 13. minúte jedenástku a poslal hostí do vedenia, domáci odpovedali po vyše polhodine hry zásluhou Gabriela Jesusa.

Pokutový kop pre Liverpool vybojoval Sadio Mane, ktorého fauloval Kyle Walker. Salah napálil loptu prudko k žrdi a nedal šancu domácemu brankárovi Edersonovi.

Manchester mohol vyrovnať, keď Kevin De Bruyne našiel Raheema Sterlinga, ten v šestnástke namiesto prihrávky Jesusovi volil zakončenie a neprekonal brankára Alissona Beckera.

V 31. minúte sa už domáci dočkali, De Bruyne tentoraz prihral Jesusovi, ktorý sa uvoľnil od obrancu a skóroval. „Citizens“ mohli do prestávky aj otočiť skóre, po ruke Joea Gomeza v šestnástke dostali aj oni výhodu jedenástky, lenže De Bruyne netrafil priestor troch žrdí.

Po zmene strán bol blízko k svojmu druhému gólu v zápase Jesus, po centri Joaa Cancela hlavičkoval tesne mimo.

Nerozhodný stav sa už nezmenil, obhajca titulu figuruje na tretej priečke s rovnakým počtom 17 bodov ako má druhý Tottenham Hotspur, ktorý uspel na pôde West Bromwichu Albion 1:0.

Jediný gól zariadil dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Harry Kane.

Rovnakým výsledkom si Leicester City poradil doma s Wolverhamptonom Wanderers a o bod vedie tabuľku.

Po dvoch prehrách za sebou zabrala naplno Aston Villa, ktorá uspela na ihrisku Arsenalu Londýn nečakane hladko 3:0. Dvoma gólmi v priebehu troch minút v druhom polčase k tomu prispel útočník Ollie Watkins.

Prvý gól si dali domáci vlastný, v sklze poslal loptu do svojej bránky Bukayo Saka. Aston Ville patrí v tabuľke šiesta priečka, Arsenal je jedenásty.