Juventus stratil body, nevyhral ani Inter so Škriniarom. Lobotka len na lavičke

Futbalisti Lazia Rím remizovali v nedeľňajšom zápase 7. kola talianskej ligy doma s Juventusom Turín 1:1, keď vyrovnali v piatej minúte nadstaveného času.

08.11.2020 14:44 , aktualizované: 22:51
Andrea Pirlo, Cristiano Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo s trénerom Juventusu Andreom Pirlom. Portugalská hviezda striedala proti Laziu v 76. minúte.

O prvý gól duelu sa postaral v 15. minúte Cristiano Ronaldo, ktorý zblízka usmernil do siete prudkú prihrávku Juana Cuadrada z pravej strany.

Ronaldo potom opustil ihrisko štvrťhodinu pred koncom po problémoch s členkom. Bod pre Lazio zariadil v 95. minúte strelou z otočky striedajúci Felipe Caicedo po akcii Joaquina Correu.

Pre obhajcu titulu to bola štvrtá remíza v ligovej sezóne.

Tretí SSC Neapol vyhral na pôde FC Bologna 1:0, na lavičke náhradníkov hostí sedel slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka.

Neapol má 14 bodov rovnako ako AS Rím, ten je na štvrtom mieste po triumfe na pôde FC Janov 3:1, ktorý hetrikom zariadil Henrich Mchitarjan.

Inter Miláno remizoval na ihrisku Atalanty Bergamo 1:1, za hostí odohral celý duel stopér Milan Škriniar, ktorý sa vrátil do zostavy po pauze spôsobenej ochorením COVID-19.

Vo večernom zápase remizoval líder AC Miláno na domácej pôde s Hellasom Verona 2:2. Aspoň bod pre lídra tabuľky zabezpečil v 93. minúte Zlatan Ibrahimovič, ktorý predtým v druhom polčase nepremenil pokutový kop.

Milánčania prehrávali už po necelých dvadsiatich minútach o dva góly. V 27. minúte si potom dal vlastný gól Giangiacomo Magnani z Verony a favorit ďalší zásah pridal až v nadstavenom čase.

Prvú ligovú prehru v sezóne odvrátil presnou hlavičkou Ibrahimovič, ktorý predtým v 65. minúte nevyužil jedenástku. AC má na čele dvojbodový náskok pred Sassuolom.

Serie A – 7. kolo:

Lazio Rím – Juventus Turín 1:1 (0:1)
Góly: 90.+5 Caicedo – 15. Ronaldo
D. Vavro nefiguroval na zápasovej súpiske Lazia

Atalanta Bergamo – Inter Miláno 1:1 (0:0)

AC Miláno – Hellas Verona 2:2 (1:2)
Góly: 27. Magnani (vlastný), 90.+3 Ibrahimovič – 6. Barák, 19. Calabria (vlastný)

Viac na túto tému: #Juventus Turín #Lazio Rím #Inter Miláno #Milan Škriniar