Remíza v ťaháku kola, City stratilo body. Fulham bez Rodáka s ďalšou prehrou

, 24.10.2020 15:45, aktualizované: 19:02
Pep Guardiola
Tréner Manchestru City Pep Guardiola v zápase proti West Hamu. Autor: ,

Futbalisti West Hamu United remizovali v úvodnom sobotňajšom zápase 6. kola anglickej Premier League s Manchestrom City 1:1.

„Kladivári“ sa ujali vedenia v 18. minúte zásluhou Michaila Antonia, za hostí vyrovnal na začiatku druhého polčasu striedajúci Phil Foden.

FC Fulham v bránke bez slovenského reprezentanta Mareka Rodáka prehral v londýnskom derby doma s Crystal Palace 1:2. Nováčik súťaže je s jedným bodom na chvoste tabuľky o skóre za Burnley a Sheffieldom United.

V šlágri remizovali hráči Manchestru United s FC Chelsea. V drese „červených diablov“ debutoval uruguajský útočník Edinson Cavani, ale ani jemu sa nepodarilo prelomiť bezgólový stav.

Cavani sa do tréningového procesu svojho nového klubu zapojil len pred niekoľkými dňami a prestížny súboj odštartoval na lavičke náhradníkov. Jeho spoluhráči si v prvom polčase vypracovali väčšie gólové príležitosti než súper z Londýna.

V 35. minúte hostia zaspali v defenzíve, domáci vyrazili do rýchleho brejku a na jeho konci sa Marcus Rashford osamotený rútil na brankára Edouarda Mendyho, ktorý zneškodnil zakončenie nohou.

O šesť minút neskôr predviedli domáci ďalšiu rýchlu súhru, z hranice šestnástky vystrelil k žrdi Juan Mata, aj s týmto pokusom si poradil Mendy.

Cavaniho čas prišiel v 58. minúte, keď sa vo veku 33 rokov a 253 dní stal najstarším hráčom v poli, ktorý debutoval za Man Utd v Premier League, od premiéry Zlatana Ibrahimoviča v roku 2016.

Už minútu po svojom príchode na trávnik sa Cavani mohol stať aj hrdinom zápasu, oslobodil sa od brániaceho protihráča a prvým dotykom s loptou trafil bočnú sieť. Po hodine hry bola blízko k vedúcemu zásahu aj Chelsea, Reece James ideálne odcentroval, na loptu si do šestnástky nabehli Kai Havertz aj Christian Pulisic, ale ani jeden nedokázal zakončiť.

Chelsea má po remíze deväť bodov a v neúplnej tabuľke figuruje na šiestej pozícii, Manchester United nazbieral o dva body menej a okupuje až pätnástu priečku.

Úradujúci majster FC Liverpool otočil zápas so Sheffieldom United a vďaka víťazstvu 2:1 sa bodovo dotiahol na vedúci Everton, ten má však k dobru nedelňajší súboj v Southamptone. O triumfe „The Reds“ rozhodol v 64. minúte Portugalčan Diego Jota.

V piatok triumfovali futbalisti nováčikovského Leedsu United na pôde Aston Villy 3:0. Hetrikom sa v druhom polčase zaskvel anglický útočník Patrick Bamford.