V Londýne sa diali veci. Tottenham v 82. min. viedol 3:0 a nič z toho

18.10.2020 22:28
Manuel Lanzini
Manuel Lanzini z West Hamu sa teší z tretieho, vyrovnávajúceho gólu kladivárov. Autor: ,

Futbalisti Sheffieldu United a Fulhamu si v nedeľňajšom stretnutí 5. kola anglickej Premier League podelili body po remíze 1:1.

V súboji tímov, ktoré v úvodných štyroch zápasoch nezískali ani bod, boli bližšie k výhre Londýnčania. V 77. minúte skóroval po peknej individuálnej akcii Ademola Lookman, no domáci dokázali päť minút pred koncom vyrovnať z pokutového kopu. Slovenský reprezentačný brankár Marek Rodák sedel iba na lavičke Fulhamu.

Hráči Tottenhamu strelili West Hamu tri góly v priebehu úvodných šestnástich minút, no aj tak napokon iba remzovali 3:3. West Ham začal mazať náskok súpera až v 82. minúte a vyrovnal z poslednej akcie duelu. V sieti skončila aj s prispením brvna parádna strela striedajúceho Manuela Lanziniho spoza šestnástky v štvrtej minúte nadstaveného času.

Aston Villa aj vo svojom štvrtom vystúpení v lige bodovala naplno, keď vyhrala na ihrisku Leicesteru 1:0. Postaral sa o to v 91. minúte strelou spoza šestnástky presne k žrdi stredopoliar Ross Barkley. Klub z Birminghamu je v tabuľke druhý o bod za Evertonom, ktorý odohral o zápas viac.

Sumáre – 5. kolo:

Leicester City – Aston Villa 0:1 (0:0)
Gól: 90.+1. Barkley

Tottenham Hotspur – West Ham United 3:3 (3:0)
Góly: 8. a 16. Kane, 1. Son – 82. Balbuena, 85. Sanchez (vlastný), 90.+4. Lanzini

Crystal Palace – Brighton & Hove Albion 1:1 (1:0)
Góly: 19. Zaha (z 11 m) – 90. Mac Allister, ČK: 90.+3. Dunk (Brighton)

20. Sheffield United 9 0 1 8 4:15 1
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.