Atlético Granadu vôbec nešetrilo, Barcelona otvorila sezónu ako z partesu

Futbalisti FC Barcelona vstúpili do novej sezóne španielskej La Ligy hladkým triumfom 4:0 nad Villarrealom v zápase 3. kola. Úvodné dve kolá budú Katalánci dohrávať neskôr, vedenie súťaže im ich odložilo pre povinnosti v Lige majstrov.

27.09.2020 18:09 , aktualizované: 22:55
Joao Félix Foto: ,
Joao Félix z Atlética Madrid.

Barcelona „vybavila“ súboj s Villarrealom už v prvom polčase, keď súperovi nastrieľala všetky štyri góly. O prvé dva sa postaral mladý útočník Anssumane Fati, tretí pridal Lionel Messi z penalty po faule na Fatiho. Štvrtý gól „do šatne“ si strelil sám obranca hostí Pau Francisco Torres.

Futbalisti Atletica Madrid vstúpili úspešne do nového ročníka španielskej ligy. V dueli 3. kola deklasovali doma Granadu 6:1. Atletico pre povinnosti v Lige majstrov naskočilo do La Ligy až tento víkend.

V premiérovom vystúpení v novom drese po prestupe z Barcelony sa dvakrát gólovo presadil útočník Luis Suarez, hoci nastúpil až v 70. minúte namiesto Diega Costu. Pre Granadu to bola po dvoch predchádzajúcich víťazstvách prvá bodová strata v sezóne.

Hráči Athletica Bilbao vyhrali na pôde Eibaru 2:1. O oba góly hostí sa postaral Unai Lopez. Pre Bilbao sú to prvé body v novom ročníku, Eibar stále čaká na víťaztsvo.

Levante v ďalšom dueli uspelo na ihrisku Osasuny Pamplona 3:1 vďsaka dvom gólom v záverečnej štvrťhodine.

Sevilla vo svojom prvom dueli v ligovej sezóne vyhrala na ihrisku nováčika z Cádizu 3:1, rozhodli o tom v závere Munir El Haddadi a Ivan Rakitič. Celta remizovala vo Valladolide 1:1 a po troch stretnutiach je stále bez prehry.

La Liga – 3. kolo:
Osasuna Pamplona – UD Levante 1:3 (1:1)
Góly: 38. Torres – 41. Melero, 77. Roger, 81. Morales

SD Eibar – Athletic Bilbao 1:2 (0:1)
Góly: 48. Kike Garcia – 40. a 87. Unai Lopez

Atletico Madrid – CF Granada 6:1 (1:0)
Góly: 85. a 90.+4 Suarez, 9. Costa, 47. Correa, 65. Felix, 72. Llorente – 87. Molina

CF Cádiz – FC Sevilla 1:3 (0:0)
Góly: 48. Salvi – 65. De Jong, 90. El Haddadi, 90.+6 Rakitič

Real Valladolid – Celta Vigo 1:1 (0:1)
Góly: 66. Guardiola (z 11m) – 44. Aspas