Prvá prehra v roku 2020. Bayern odišiel z Hoffenheimu s dlhým nosom

Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v nedeľňajšom zápase 2. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Hoffenheimu hladko 1:4.

27.09.2020 17:51 , aktualizované: 20:24
Hoffenheim - Bayern Mníchov. Foto: ,
Momentka zo zápasu Hoffenheim - Bayern Mníchov.

Úradujúci šampión, víťaz Ligy majstrov i európskeho Superpohára utrpel svoju prvú prehru od 7. decembra minulého roka, keď podľahol Mönchengladbachu.

Hoffenheim má po dvoch kolách na konte plný počet bodov a je na čele tabuľky. Dvoma gólmi sa v jeho drese prezentoval Andrej Kramarič, po jednom pridali Ermin Bičakčič a Munas Dabbur. Z pohľadu hostí korigoval v 36. minúte na 1:2 Joshua Kimmich.

Bayern po nahustenom programe nastúpil v základe napríklad aj bez kanoniera Robera Lewandowského, či Leona Goretzku. Obaja naskočili do hry až v 57. minúte.

Bayern predtým v lige neprehral 21 duelov v sérii, celkovo v súťažných stretnutiach nenašiel premožiteľa 32-krát za sebou. Bavori mali za sebou šnúru 23 víťazstiev vo všetkých súťažiach. Zápas sledovalo priamo na štadióne 6030 divákov.

Bundesliga – 2. kolo:
TSG 1899 Hoffenheim – Bayern Mníchov 4:1 (2:1)
Góly: 77. a 90.+2 Kramarič (druhý z 11m), 16. Bičakčič, 24. Dabbur – 36. Kimmich

SC Freiburg – VfL Wolfsburg 1:1 (1:1)
Góly: 11. Petersen – 42. Brekalo

Viac na túto tému: #Bundesliga #Bayern Mníchov #TSG 1899 Hoffenheim