Son s Kanom zničili Southampton v sedemgólovej prestrelke

Kórejský futbalista Son Heung-Min zariadil štyrmi gólmi triumf Tottenhamu Hotspur v nedeľňajšom dueli 2. kola anglickej ligy na ihrisku Southmptonu 5:2.

20.09.2020 15:46
Anglicko šport futbal liga 2. kolo Son futbal Foto: ,
Kórejský futbalista Tottenhamu Son Heung-Min strieľa druhý zo svojich štyroch gólov do siete Southamptonu.

Pri všetkých mu asistoval Harry Kane, ktorý potom sám pridal piaty zásah hostí.

Southampton mal síce v úvode viac z hry a po polhodine hry ho poslal do vedenia Danny Ings, potom už však nasledovalo galapredstavenie juhokórejského reprezentanta Sona.

Ten najskôr vyrovnal v nadstavenom čase prvého polčasu na 1:1 a po zmene strán pridal v priebehu 26 minút ďalšie tri zásahy.

Kane zaznamenal štyri asistencie a v 82. minúte pridal aj piaty gól zverencov Joseho Mourinha. Ings potom z penalty už iba skorigoval jednoznačnú prehru Southamptonu.

Tottenham si do tabuľky pripísal prvé tri body, v prvom kole prehral doma s Evertonom 0:1. Southampton je po dvoch dueloch bez bodu s nelichotivým skóre 1:6.

Newcastle United naďalej bez zraneného slovenského brankára Martina Dúbravku nestačil na svojom štadióne na Brighton a prehral hladko 0:3. Dvoma gólmi za úvodných sedem minút zápasu sa prezentoval francúzsky útočník Neal Maupay, skóre spečatil mladý Ír Aaron Connolly v 83. minúte.

Newcastle tak nenadviazal na svoje víťazstvo z prvého kola na pôde West Hamu, Brighton si pripísal prvé tri body do tabuľky.

Na čele neúplnej tabuľky je po nedeli Leicester City o skóre pred ďalšími šesťbodovými tímami Evertonom, Arsenalom, Liverpoolom a Crystalom Palace. „Líšky“ si doma poradili s Burnley 4:2, hoci od 10. minúty prehrávali. Ešte do prestávky však skóre vyrovnali a v druhom pridali ďalšie tri góly.

Premier League – 2. kolo

Southampton FC – Tottenham Hotspur 2:5 (1:1)
Góly: 32. a 90. Ings (druhý 11 m) – 45.+2, 47., 64. a 73. Son Heung, 82. Kane

Newcastle United – Brighton & Hove Albion 0:3 (0:2)
Góly: 4. a 7. Maupay (prvý 11 m), 83. Connolly, ČK: 89. Bissouma (Brighton)

Chelsea Londýn – FC Liverpool 0:2 (0:0)
Góly: 50. a 54. Mané, ČK: 45.+1 Christensen (Chelsea)

Leicester City – FC Burnley 4:2 (1:1)
Góly: 20. Barnes, 51. Pieters (vlastný), 61. Justin, 79. Praet – 10. Wood, 73. Dunne

Viac na túto tému: #futbal #anglicko #Premier League